Gniewska Liga Baśki

Czarna Liga Gniewska

Otwarte Turnieje Gniew

W Y N I K I

VI Otwartego Turnieju Baśki

o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin

 

10.06.2018

zwyciężcą turnieju został Bernard Piekański z drużyny As Pik III Chełmża, a najlepszą drużyną Alibi Kościerzyna w składzie - Andrzej Hapka, Ludwik Kurczyński, Adam Szczypior oraz Władysław Wilma.

 


       To już V edycja Otwartego Turniej Baśki o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin, która rozgrywany jest w domu kultury przez Koło Polskiego Stowarzyszenia Baśki w Gniewie.

W roku 2018r. do rywalizacji przystąpiło 64 graczy i 16 drużyn, którzy rywalizowali w sportowej wersji tradycyjnej karcianej kaszubskiej baśki. Rozegrano 5 tury gier po 32 rozdań, wg zasad czerwonej baśki z asem kier jako najstarszym trumfem.  

W klasyfikacji końcowej zawodów nagrodzono 6 najlepszych zawodników, 3 panie i 3 drużyny wręczając nagrody rzeczowe. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dariusz Zieliński z drużyny Pelplinkowo II, kolejne miejsca na podium zajęli Andrzej Trochowski drużyny Pelplinkowo II a oraz Edward Kaliszewski z drużyny Hotel Zamek Gniew. Wyróżnieni zostali również Rajmund Górecki, Henryk Kloh i Ludwik Kurczyński.


W turnieju prowadzona była również klasyfikacja drużynowo, a trzy najlepsze drużyny zostały nagrodzone. Zwycięską drużyną został Hotel Zamek Gniew w składzie: Edward Kaliszewski, Ludwik Kurczyński, Kazimierz Rajski i Sławomir Dąbrowski. Drugie miejsce zajęła drużyna Borowiacy Chojnice, a trzecie drużyna NOWE.

 

VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE:

drużynowe:

 miejsce  Drużyna  suma +/-  suma pkt 1 rozdanie 2 rozdanie 3 rozdanie 4 rozdanie 5 rozdanie
+/- pkt stoli. +/- pkt stoli. +/- pkt stoli. +/- pkt stoli. +/- pkt stoli.
1 Hotel Zamek Gniew 497 84 117 20 152 20 69 18 80 14 79 12
2 Borowiacy Chojnice 173 72 -65 10 88 18 56 14 66 18 28 12
3 NOWE 138 67 -34 10 93 16 62 16 61 15 -44 10
4 "Ich Troje" Sztum 118 67 149 20 15 12 -75 7 -52 8 81 20
5 MEWA Gniew 180 66 84 16 -77 8 90 18 24 12 59 12
6 Pelplinkowo II 35 66 16 14 68 14 20 10 -156 10 87 18
7 IMPAS SZTUM 140 60 111 16 151 18 -79 8 -71 6 28 12
8 Orły Klawkowo -46 60 -1 14 -43 6 -47 12 45 18 0 10
9 Sporting Leźno -63 60 -7 12 -158 6 -2 12 138 18 -34 12
10 MAK-POL -34 58 0 14 -79 6 17 12 121 18 -93 8
11 Ewa + Trzech -221 55 -114 10 -122 10 57 14 2 11 -44 10
12 Zantyr Sztum -124 54 -17 8 3 16 -37 11 -68 5 -5 14
13 Pelplin II -75 52 -1 14 -73 10 -39 8 -10 10 48 10
14 Sztumianie - Sztum -231 52 -147 2 15 14 74 14 -37 12 -136 10
15 Pelplinkowo I -94 44 -7 6 10 8 -56 8 -89 8 48 14
16 ASY z Lipinek -273 43 -67 6 -40 10 -104 10 -51 9 -11 8


indywidualnie:

 miejsce  Nazwisko i imię  Drużyna  suma +/-  suma pkt 1 rozdanie 2 rozdanie 3 rozdanie 4 rozdanie 5 rozdanie
+/- pkt stoli. +/- pkt stoli. +/- pkt stoli. +/- pkt stoli. +/- pkt stoli.
1 Zielińki Dariusz Pelplinkowo II 179 28 32 6 54 6 12 4 55 6 26 6
2 Trochowski Andrzej Pelplinkowo I 196 24 45 4 56 6 22 6 -21 2 94 6
3 Kaliszewski Edward Hotel Zamek Gniew 148 22 55 6 83 6 -1 4 40 6 -29 0
4 Górecki Rajmund MEWA Gniew 131 22 44 6 21 4 -28 0 41 6 53 6
5 Kloh Henryk NOWE 94 22 56 6 27 4 7 4 -10 4 14 4
6 Kurczyński Ludwik Hotel Zamek Gniew 65 22 19 4 2 4 -21 4 45 6 20 4
7 Rajski Kazimierz Hotel Zamek Gniew 150 20 16 4 -1 4 75 6 34 2 26 4
8 Dąbrowski Sławomir Hotel Zamek Gniew 134 20 27 6 68 6 16 4 -39 0 62 4
9 Byczkowski Roman IMPAS SZTUM 106 20 81 6 45 6 -54 0 10 4 24 4
10 Maltz Mirosław Sporting Leźno 95 20 -16 2 -82 0 58 6 95 6 40 6
11 Smeja Marian "Ich Troje" Sztum 90 20 59 6 40 6 -16 0 -11 2 18 6
12 Dąbrowski Grzegorz MAK-POL 90 20 33 6 -35 2 55 6 71 6 -34 0
13 Schmitd Bogdan Pelplin II 90 20 6 4 -1 4 41 6 52 4 -8 2
14 Trześniewski Kazimierz Borowiacy Chojnice 64 20 48 6 40 6 -25 2 25 4 -24 2
15 Wutkowski Józef NOWE 61 20 -64 0 1 4 11 4 87 6 26 6
16 Kortas Franciszek Borowiacy Chojnice 59 20 -87 0 35 6 83 6 -7 4 35 4
17 Kołoszewski Jerzy "Ich Troje" Sztum 41 20 55 6 -13 2 -51 0 22 6 28 6
18 Mądry Kazimierz IMPAS SZTUM 93 18 9 4 57 4 40 6 -37 0 24 4
19 Gaweł Ryszard MEWA Gniew 71 18 7 4 -3 2 36 6 13 4 18 2
20 Rezmer Stanisław MEWA Gniew 71 18 50 6 -16 2 49 6 -2 2 -10 2
21 Kwidzyńska Halina Ewa + Trzech 70 18 -11 4 65 6 -14 2 56 6 -26 0
22 Wojcieszak Krzystof Borowiacy Chojnice 65 18 21 4 -13 2 16 4 57 6 -16 2
23 Jastruszewski Przemysław Sztumianie - Sztum 33 18 -69 0 -30 4 96 6 34 6 2 2
24 Faliszek Władysław Sztumianie - Sztum -3 18 -51 0 77 6 -14 4 -4 4 -11 4
25 Jendernal Ewa Ewa + Trzech -3 18 12 4 -103 0 37 4 17 4 34 6
26 Kulas Roman Orły Klawkowo -36 18 -65 0 -41 0 30 6 22 6 18 6
27 Felski Wiesław ASY z Lipinek 91 17 1 2 60 6 40 6 1 3 -11 0
28 Zwolenkiewicz Zbigniew Zantyr Sztum 7 17 -15 2 8 4 6 3 -10 2 18 6
29 Hintz Roman NOWE 63 16 7 4 90 6 -16 2 12 4 -30 0
30 Nowopolski Tadeusz MAK-POL 48 16 -12 2 11 2 -20 0 41 6 28 6
31 Antkiewicz Czesław Orły Klawkowo 28 16 23 4 32 4 -55 0 4 4 24 4
32 Felski Jerzy ASY z Lipinek 21 16 5 4 -1 2 19 4 -36 0 34 6
33 Szymkowiak Janusz Sporting Leźno 11 16 31 6 -31 0 -10 4 41 6 -20 0
34 Kołoszewska Ewa "Ich Troje" Sztum 47 15 38 6 -26 0 6 3 -28 0 57 6
35 Borzych Franciszek Orły Klawkowo -22 14 49 6 -36 0 50 6 -31 2 -54 0
36 Ossowski Tomasz Pelplinkowo II -27 14 17 4 -65 0 3 2 -36 2 54 6
37 Lubiński Andrzej Zantyr Sztum -37 14 0 2 24 6 -56 0 -22 0 17 6
38 Fierka Roman Zantyr Sztum -38 14 -15 2 41 6 -10 4 -37 0 -17 2
39 Słomiński Jan Borowiacy Chojnice -42 14 -47 0 26 4 -18 2 -9 4 6 4
40 Makowski Janusz MAK-POL -18 12 66 6 -23 0 5 4 2 2 -68 0
41 Okrój Hubert Sztumianie - Sztum -28 12 -1 2 -8 2 6 2 -14 2 -11 4
42 Piastowski Zbigniew Sporting Leźno -39 12 -29 0 52 6 5 2 -12 2 -55 2
43 Szewczyk Jakub Pelplinkowo II -42 12 -26 2 98 6 35 2 -142 0 -7 2
44 Nowak Henryk IMPAS SZTUM -50 12 -24 2 17 4 -52 0 -1 2 10 4
45 Beber Zbigniew "Ich Troje" Sztum -60 12 -3 2 14 4 -14 4 -35 0 -22 2
46 Jaśkiewicz Czesłąw Orły Klawkowo -74 12 -8 4 2 2 -72 0 50 6 -46 0
47 Kuczkowski Karolina Pelplinkowo II -75 12 -7 2 -19 2 -30 2 -33 2 14 4
48 Górski Zdzisław Pelplin II -107 12 9 6 -50 0 -59 0 25 6 -32 0
49 Szwichtenberg Jarosław Sporting Leźno -130 12 7 4 -97 0 -55 0 14 4 1 4
50 Katulski Marcin Pelplin II 4 10 -11 2 -16 2 -16 0 -39 0 86 6
51 Łączkowski Stefan IMPAS SZTUM -9 10 45 4 32 4 -13 2 -43 0 -30 0
52 Szewczyk Marian Pelplinkowo I -40 10 -35 0 -32 0 10 2 15 4 2 4
53 Katulski Łukasz Pelplin II -62 10 -5 2 -6 4 -5 2 -48 0 2 2
54 Makowski Leszek MAK-POL -154 10 -87 0 -32 2 -23 2 7 4 -19 2
55 Kluk Beata Ewa + Trzech -187 10 -48 2 -115 0 31 6 -43 0 -12 2
56 Szromowski Jan Zantyr Sztum -56 9 13 2 -70 0 23 4 1 3 -23 0
57 Kloh Kazimierz NOWE -80 9 -33 0 -25 2 60 6 -28 1 -54 0
58 Grudzień Teresa Ewa + Trzech -101 9 -67 0 31 4 3 2 -28 1 -40 2
59 Paluchowski Stanisław MEWA Gniew -93 8 -17 0 -79 0 33 6 -28 0 -2 2
60 Czarnojan Marek Pelplinkowo I -132 6 -32 0 -26 0 -55 0 -35 2 16 4
61 Niezgoda Ryszard ASY z Lipinek -223 6 -33 0 -69 0 ### 0 1 4 0 2
62 Gerhman Antoni Pelplinkowo I -118 4 15 2 12 2 -33 0 -48 0 -64 0
63 Leman Adam ASY z Lipinek -162 4 -40 0 -30 2 -41 0 -17 2 -34 0
64 Jastruszewski Piotr Sztumianie - Sztum -233 4 -26 0 -24 2 -14 2 -53 0 ### 0


 

Gościmy

Odwiedza nas 80 gości oraz 0 użytkowników.

Najbliższe Turnieje

 

14.03.2020 Borucino - CZARNA Liga Baśki ODWOŁANE

22.03.2020 Kartuzy - INAUGURACJA Polskiej Ligi Baśki ODWOŁANE

19.04.2020 Chmielno - Polskiej Ligi Baśki



20170312_180323_resize.jpg

Nasi Przyjaciele

Używamy cookies, aby poprawić funkcjonalność naszej strony internetowej. Cookies wykorzystywane do poprawnego działania serwisu zostały już ustawione. Aby dowiedzieć się więcej na temat plików cookie, których używamy i jak je usunąć, czytaj TUTAJ.

Akceptuję cookies na tym portalu.

Dodatkowa informacja