Gniewska Liga Baśki

Czarna Liga Gniewska

Otwarte Turnieje Gniew




IV Otwarty Turniej o Miecz Jana III Sobieskiego

na Zamku w Gniewie

 

na zdjęciu najlepsi zawodnicy turnieju w Gniewie, w środku Ireneusz Partyka z drużyny Tur Chojnice zwycięzca turnieju i zdobywca głównej nagrody Miecza Króla Jana III Sobieskiego i roweru górskiego, po prawej Mariusz Lorek, który zajął drugie miejsce, a po lewej Leszek Makowski trzeci zawodnik zawodów.

 

  ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

W dniu 22 lutego na Zamku w Gniewie stawiło się 88 zawodników/-niczek i sympatyków sportowej tradycyjnie kaszubskiej gry karcianej, by rywalizować już po raz czwarty o Miecz Króla Jana III Sobieskiego. Uroczyste otwarcie turnieju nastąpiło na dziedzińcu zamkowym, gdzie wszyscy zawodnicy odśpiewali Hymn Baśkarzy. Turniej co roku organizowany jest przez Koło Polskiego Stowarzyszenia Baśki w Gniewie, przy wielkim wkładzie i zaangażowaniu Prezesa koła Grzegorza Dąbrowskiego i kilku osobą wspierającym m.in. lokalnych przedsiębiorców i przedstawicieli samorządu.  

Sprawdzenie swoich umiejętności i chęć zdobycia Miecza Króla Polski zgłosiło 88 graczy z 22 drużyn. W turnieju rywalizowała również rekordowa liczba pań oraz najmłodszych zawodników do 18 roku życia (najmłodszy z nich miał 9 lat). Zawodnicy przybyli z różnych części kraj: Kaszub, Kociewia, Chełmży, Gorzowa Wielkopolskiego, Wieliczki.

Rozegrano 4 tury gier po 40 rozdań, rywalizacja w każdym rozdaniu była zacięta i emocjonująca do ostatniej rundy, gdzie dopiero w końcowych rozdaniach wyłoniony został zwycięzca turnieju. W czwartej ostatniej rundzie zdecydowany lider zawodów stracił pozycję i ostatecznie zajął trzecie miejsce.

Najlepszym zawodnikiem turnieju i zdobywcą głównej nagrody (miecz i rower) został Ireneusz Partyka z drużyny Tur Chojnice, kolejne nagrodzone miejsca zajęli Mariusz Lorek  z drużyny Orły Kartuzy i Leszek Makowski z MARPOL-u Sopot. Cała trójka najlepszych zawodników otrzymała pamiątkowe miecze oraz nagrody rzeczowe. Wyróżniona została również najlepsza zawodniczka turnieju Teresa Grudzień z Kościerzyny. W turnieju prowadzona była również klasyfikacja drużynowa, gdzie trzy najlepsze drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi trofeami (miniaturki miecza). Zwycięską drużyną zostali Borowiacy Rytel w składzie: Jan Słomiński, Franciszek Kortas, Marek Charek i Kazimierz Trześniewski. Drugie miejsce zajęła drużyna Tury Chojnice (Ireneusz Partyka, Adam Czapiewski, Aleksandra Czapiewska, Krzysztof Czapiewski), a trzecie Sporting Leźno (Zygmunt Młyński, Kazimierz Rajski, Zbigniew Piastowski, Janusz Szymkowiak). Szczegółowe wyniki pod galerią poniżej.

W zawodach przyznano również nagrody specjalne dla :

 - 2 najmłodszych zawodniczek do 18 roku życia, Malwiny Czapiewskiej i Aleksandry Czapiewskiej.

 - 3 najmłodszych zawodników do 18 roku życia, Pawła Czapiewskiego, Kacpra Czapiewskiego i Szymona Poleszaka.

   Prezes Koła w Gniewie przyznał również indywidualne nagrodę Chełmża "Komandor" dla Artura Jezierskiego. Ponadto pamiątkowym mieczem przekazano na ręce kapitana drużyna Wejher Wejherowo jako najwytrwalszego uczestnika turniejów organizowanych w Gniewie.


TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
TM 2014-02-22
 

 

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE:

drużynowe:

 Lp.  Drużyna  suma +/-  suma pkt 1 rozdanie 2 rozdanie 3 rozdanie 4 rozdanie
+/- pkt +/- pkt +/- pkt +/- pkt
1 Borawiacy Rytel 164 49 61 14 -9 10 186 16 -74 9
2 Tury Chojnice 404 44 56 7 52 10 77 11 219 16
3 Sportin Leźno 179 43 -90 11 49 13 40 9 180 10
4 Orły Kartuzy 357 42 38 7 19 8 207 16 93 11
5 "Alibi" Kościerzyna 164 41 48 5 128 16 27 9 -39 11
6 Wierzyca Gniew 83 41 104 13 -95 3 -2 9 76 16
7 AS-PIK 1 77 41 29 14 42 11 -48 6 54 10
8 Jantar Rytel 85 39 -97 5 110 14 7 10 65 10
9 Gniew / Pieniążkowo 51 39 44 10 47 12 -27 8 -13 9
10 AS-PIK 2 Chełmża -14 38,5 -62 7 -47 8,5 -4 10 99 13
11 MAKPOL 103 38 -15 7 -33 9 75 14 76 8
12 Pelplinkowo II -12 38 74 14 51 9 -90 6 -47 9
13 Kościerzyna 25 37 -33 8 32 12 -43 7 69 10
14 Sól Wieliczka -54 37 -17 8 -98 5 -14 8 75 16
15 Bociany 37 36 55 8 101 10 101 16 -220 2
16 Gniew-Wisła 118 32 59 15 35 8 35 8 -11 1
17 Mirachowo -3 30 10 7,5 -22 6,5 -34 6 43 10
18 Neńcusie Chojnice -134 30 114 14 -49 5 -97 5 -102 6
19 Rezerwa Gniew -225 29,5 -136 3,5 103 13 -28 9 -164 4
20 Wejher Wejherowo -165 28 -13 7 -19 9 -49 6 -84 6
21 Pelplinkowo -516 20 -118 8 -160 3 -224 1 -14 8
22 Sołectwo Klawkowo -516 18 -106 5 -226 2 -75 8 -109 3

 

indywidualne:

 Lp.  Nazwisko i imię  Drużyna  suma +/-  suma pkt 1 rozdanie 2 rozdanie 3 rozdanie 4 rozdanie
+/- pkt +/- pkt +/- pkt +/- pkt
1 Partyka Ireneusz Tury Chojnice 282 18 135 5 8 3 78 5 61 5
2 Lorek Mariusz Orły Kartuzy 250 16 113 5 8 3 28 3 101 5
3 Makowski Leszek MAKPOL 223 16 64 5 90 5 64 5 5 1
4 Pianowski Jerzy AS-PIK 1 117 16 2 3 54 5 50 5 11 3
5 Słomiński Jan Borawiacy Rytel 113 16 68 5 -2 3 12 3 35 5
6 Czapiewski Bogdan Sól Wieliczka 111 15 57 5 5 2 34 5 15 3
7 Zatorski Henryk AS-PIK 2 Chełmża 119 14 -22 1 11 3 38 5 92 5
8 Kortas Franciszek Borawiacy Rytel 103 14 31 5 -22 1 73 5 21 3
9 Hinc Roman Gniew / Pieniążkowo 98 14 86 5 -11 3 -47 1 70 5
10 Charek Marek Borawiacy Rytel 77 14 14 3 43 5 66 5 -46 1
11 Tunkowski Józef Jantar Rytel 73 14 -9 1 30 5 38 5 14 3
12 Młyński Zygmunt Sportin Leźno 127 13 33 5 -77 0 -7 3 178 5
13 Grudzień Teresa Kościerzyna 139 12 50 3 3 1 13 3 73 5
14 Rajski Kazimierz Sportin Leźno 135 12 0 1 71 5 35 3 29 3
15 Neńca Ryszard Neńcusie Chojnice 108 12 60 5 2 1 63 5 -17 1
16 Czapierwski Adam Tury Chojnice 93 12 -38 0 25 2 52 5 54 5
17 Syldatk Jerzy Mirachowo 74 12 75 5 38 5 -38 1 -1 1
18 Piastowski Zbigniew Sportin Leźno 52 12 31 5 56 5 -3 1 -32 1
19 Zieliński Dariusz Pelplinkowo II 52 12 52 5 14 3 5 3 -19 1
20 Ligmanowski Marek Pelplinkowo II 44 12 -17 3 59 3 5 3 -3 3
21 Dąbrowski Sławomir Gniew / Pieniążkowo 29 12 11 3 7 3 3 3 8 3
22 Gaweł Ryszard Wierzyca Gniew 26 12 10 5 -47 1 48 3 15 3
23 Hapka Andrzej "Alibi" Kościerzyna 19 12 -15 1 -10 3 17 3 27 5
24 Kulas Roman Orły Kartuzy 145 11 -30 0 109 5 40 3 26 3
25 Kullas Dariusz Bociany 121 11 -19 0 99 5 45 5 -4 1
26 Nagielski Stanisław Jantar Rytel 99 11 17 2 35 3 3 3 44 3
27 Latoszewski Leszek "Alibi" Kościerzyna 94 11 -12 0 28 3 70 5 8 3
28 Szczypior Adam "Alibi" Kościerzyna 59 11 74 3 82 5 -62 0 -35 3
29 Kuciak Zbigniew AS-PIK 2 Chełmża 16 11 13 3 28 5 -38 0 13 3
30 Faliszek Władysław Bociany 15 11 32 3 16 3 25 5 -58 0
31 Smoliński Bogdan Rezerwa Gniew -15 11 -65 0 52 5 34 5 -36 1
32 Strzałkowski Grzegorz AS-PIK 2 Chełmża -26 10,5 -55 0 -14 0,5 23 5 20 5
33 Poleszak Szymon Gniew-Wisła 208 10 82 5 25 2 14 3 87 0
34 Kirszensztein Rajmund Wierzyca Gniew 57 10 102 5 5 2 -46 0 -4 3
35 Malz Mirosław Bociany 20 10 25 3 -6 1 57 5 -56 1
36 Paluchowski Stanisław Wierzyca Gniew 14 10 -29 0 -24 0 21 5 46 5
37 Czapiewski Kazimierz Sól Wieliczka 14 10 -20 1 6 3 -5 1 33 5
38 Jażdzewski Zbigniew Kościerzyna -21 10 -41 0 27 5 -74 0 67 5
39 Kozakiewicz Mariusz Wejher Wejherowo 29 9 -62 0 18 3 67 5 6 1
40 Boczek Jan Rezerwa Gniew 19 9 -32 1 30 2 22 3 -1 3
41 Jaśkowski Czesław Orły Kartuzy 16 9 -32 1 -67 0 68 5 47 3
42 Raniszewski Piotr Gniew-Wisła 9 9 41 5 -23 1 15 2 -24 1
43 Polh Jacek Wejher Wejherowo 5 9 32 3 4 1 -59 0 28 5
44 Orłowski Lech AS-PIK 1 -5 9 -11 3 -16 1 -40 0 62 5
45 Okrój Hubert Kościerzyna -8 9 22 5 -18 1 18 3 -30 0
46 Klunder Jerzy Jantar Rytel -13 9 -11 2 66 5 -35 1 -33 1
47 Górecki Rajmund Wierzyca Gniew -14 9 21 3 -29 0 -25 1 19 5
48 Szmagliński Marek Neńcusie Chojnice -31 9 4 3 -19 1 -48 0 32 5
49 Kucharzewski Zbigniew AS-PIK 1 -34 9 -10 3 38 5 -55 0 -7 1
50 Trzyński Eugeniusz Sołectwo Klawkowo -73 9 -63 0 -47 1 29 5 8 3
51 Szmagliński Jan Neńcusie Chojnice 35 8 71 5 27 3 -29 0 -34 0
52 Piekarski Marek Mirachowo 11 8 -18 1 -10 1 10 1 29 5
53 Kaliszewski Edmund Gniew-Wisła -13 8 27 5 -50 0 31 3 -21 0
54 Trochowski Andrzej Pelplinkowo II -35 8 32 3 -46 0 -64 0 43 5
55 Makowski Janusz MAKPOL -37 8 -36 1 -12 1 23 5 -12 1
56 Czapiewski Kacper Sól Wieliczka -65 8 -11 2 -57 0 -7 1 10 5
57 Czarnojan Marek Pelplinkowo -72 8 36 5 -73 0 -87 0 52 3
58 Czapiewski Aleksander Tury Chojnice 32 7 -36 0 55 5 9 1 4 1
59 Jeziorski Arkadiusz AS-PIK 1 -1 7 48 5 -34 0 -3 1 -12 1
60 Czapiewski Krzysztof Tury Chojnice -3 7 -5 2 -36 0 -62 0 100 5
61 Jendernal Ewa "Alibi" Kościerzyna -8 7 1 1 28 5 2 1 -39 0
62 Poleszak Tadeusz MAKPOL -13 7 -38 0 10 3 14 3 1 1
63 Sychowski Tadeusz Wejher Wejherowo -47 7 2 1 34 5 -5 1 -78 0
64 Szewczyk Marian Pelplinkowo -50 7 8 3 18 3 -66 0 -10 1
65 Wutkowski Józef Gniew / Pieniążkowo -51 7 -14 1 59 5 -5 1 -91 0
66 Poleszak Tomasz MAKPOL -70 7 -5 1 -121 0 -26 1 82 5
67 Felskowski Maciej Rezerwa Gniew -113 7 -5 2 40 5 -52 0 -96 0
68 Maliszewski Leszek Mirachowo -14 6,5 -34 0,5 -36 0 32 3 24 3
69 Dąbrowski Kazimierz Gniew / Pieniążkowo -25 6 -39 1 -8 1 22 3 0 1
70 Borzych Franciszek Orły Kartuzy -54 6 -13 1 -31 0 71 5 -81 0
71 Orłowski Jerzy Sołectwo Klawkowo -61 6 54 5 -8 1 -53 0 -54 0
72 Kuczkowska Karolina Pelplinkowo II -73 6 7 3 24 3 -36 0 -68 0
73 Kurczyński Ludwik Kościerzyna -85 6 -64 0 20 5 0 1 -41 0
74 Szymkowiak Janusz Sportin Leźno -135 6 -154 0 -1 3 15 2 5 1
75 Nielek Józef Jantar Rytel -74 5 -94 0 -21 1 1 1 40 3
76 Tucholski Mirosław Gniew-Wisła -86 5 -91 0 83 5 -25 0 -53 0
77 Trześniewski Kazimierz Borawiacy Rytel -129 5 -52 1 -28 1 35 3 -84 0
78 Czapiewski Paweł Sól Wieliczka -114 4 -43 0 -52 0 -36 1 17 3
79 Kullas Sławomir Bociany -119 4 17 2 -8 1 -26 1 -102 0
80 Bigus Rajmund Mirachowo -74 3,5 -13 1 -14 0,5 -38 1 -9 1
81 Krzyżyński Jerzy AS-PIK 2 Chełmża -123 3 2 3 -72 0 -27 0 -26 0
82 Motyka Zdzisław Wejher Wejherowo -152 3 15 3 -75 0 -52 0 -40 0
83 Pokojski Adam Sołectwo Klawkowo -166 3 -56 0 -93 0 18 3 -35 0
84 Gerhman Antoni Pelplinkowo -190 3 -65 0 -80 0 -51 0 6 3
85 Ligmanowska Marta Rezerwa Gniew -116 2,5 -34 0,5 -19 1 -32 1 -31 0
86 Szewczyk Jakub Pelplinkowo -204 2 -97 0 -25 0 -20 1 -62 1
87 Czapiewska Malwina Neńcusie Chojnice -246 1 -21 1 -59 0 -83 0 -83 0
88 Pokojska Ludwika Sołectwo Klawkowo -216 0 -41 0 -78 0 -69 0 -28 0
 

Gościmy

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

Najbliższe Turnieje

 

14.03.2020 Borucino - CZARNA Liga Baśki ODWOŁANE

22.03.2020 Kartuzy - INAUGURACJA Polskiej Ligi Baśki ODWOŁANE

19.04.2020 Chmielno - Polskiej Ligi Baśki



20170312_180323_resize.jpg

Nasi Przyjaciele

Używamy cookies, aby poprawić funkcjonalność naszej strony internetowej. Cookies wykorzystywane do poprawnego działania serwisu zostały już ustawione. Aby dowiedzieć się więcej na temat plików cookie, których używamy i jak je usunąć, czytaj TUTAJ.

Akceptuję cookies na tym portalu.

Dodatkowa informacja