PUCHAR POLSKI

w czarną baśkę

6 lipca 2014r. w Przodkowie

 

Puchar Polski w czarną Baśkę w sezonie 2014 zdobył Zdzisław Rychert (pierwszy z lewej) z Przodkowa, kolejne miejsca na podium zajęli Kazimierz Rajski z Gniewu oraz Halina Kwidzyńska z Kościerzyny.  Drużynowy Puchar Polski zdobyła drużyna Gniew Zamek w składzie Kazimierz Rajski, Józef Wutkowski, Kazimierz Dąbrowski i Grzegorz Dąbrowski.

czytaj więcej ------>

 

W Przodkowie 6 lipca w ramach Pikniku Rodzinnego, w pomieszczeniach hali widowiskowo-sportowej, zorganizowany został turniej karcianej Baśki o PUCHAR POLSKI w czarną baśkę. Zawody zostały zorganizowane przy wsparciu i honorowym patronacie Pan Andrzej Wyszkowski Wójt Gminy Przodkowo. W turnieju wystartowało 74 zawodników zgłoszonych w 18 drużynach, a rozegrali oni trzy rundy gier po 40 rozdań. Zawody zostały rozegrane wg zasad czarnej baśki z asem jako najsilniejszymi trumfami, bardzo popularnej na Kaszubach odmiany Baśki. 

Najlepsi zawodnicy i drużyny zostali nagrodzeni pucharami na scenie głównej pikniku przez Wójta Gminy Andrzeja Wyszkowskiego. Wyróżnionych zostało trzech najlepszych zawodników oraz trzy najlepsze czteroosobowe drużyny. Przyznano również trofeum specjalne dla najlepszego zawodnika z Gminy Przodkowo, którym okazał się zwycięzca zawodów.

Puchar Polski za sezon 2014 zdobył Zdzisław Rychert z drużyny Przodkowo, który w klasyfikacji końcowej wyprzedził Kazimierza Rajskiego z drużyny Gniew Zamek oraz panią Halinę Kwidzyńska z drużyny Jedynka Kościerzyna.

Drużynowy Puchar Polski zdobyła drużyna Gniew Zamek w składzie Kazimierz Rajski, Józef Wutkowski, Kazimierz Dąbrowski i Grzegorz Dąbrowski. Drugie miejsce zajęła drużyna U Rybaka Stężyca w składzie Jan Cichosz, Władysław Wilma, Andrzej Chistowski i Leon Gostkowski, najniższe miejsce na podium zdobyli zawodnicy z drużyny Przodkowo w składzie Zdzisław Rychert, Zbigniew Koszałka, Roman Kolka i Franciszek Miotkowski.

W podsumowaniu turnieju przyznano również nagrodę dodatkowe, dla najstarszego zawodnika z Gminy Przodkowo którą otrzymał Zdzisław Rychert.

 

PUCHAR POLSKI 2...
PUCHAR POLSKI 2014  w czerwoną baśkę PRZODKOWO
PUCHAR POLSKI 2...
PUCHAR POLSKI 2014  w czerwoną baśkę PRZODKOWO
PUCHAR POLSKI 2...
PUCHAR POLSKI 2014  w czerwoną baśkę PRZODKOWO
PUCHAR POLSKI 2...
PUCHAR POLSKI 2014  w czerwoną baśkę PRZODKOWO

 

Wyniki szczegółowe turnieju:

drużynowe

 miejsce  Drużyna  suma +/-  suma punktów 1 rozdanie 2 rozdanie 3 rozdanie
+/- punkty stolikowe +/- punkty stolikowe +/- punkty stolikowe
1 Gniew Zamek 450 40 208 13 92 14 150 13
2 U Rubaka Stężyca 348 38 147 13 99 16 102 9
3 Przodkowo 502 36 117 14 240 13 145 9
4 Szpica Bendargowo 216 35 163 13 66 15 -13 7
5 Caro Kościerzyna -84 30 59 14 43 7 -186 9
6 Bazuny Żukowo 100 29 -45 7 138 13 7 9
7 Osiedle Rumia 65 28,5 62 11,5 -57 8 60 9
8 Bazuny I 14 28 44 10 21 10 -51 8
9 Szemud na Wzgórzu -40 28 -39 8 -135 6 134 14
10 BAZUNY II 208 27 210 14 -7 5 5 8
11 Gniew 148 27 -87 8 246 14 -11 5
12 Radunia Borucino 41 27 115 12 -137 3 63 12
13 Jedynka Kościerzyna 124 25 -18 5 39 9 103 11
14 AS Pik 2 Chełmża -99 25 144 12 -57 7 -186 6
15 Alibi PUB Kościerzyna -47 24,5 -162 3,5 -110 4 225 17
16 AS Pik Chełmża -354 18 -332 1 -16 8 -6 9
17 Gryf Żukowo -710 14 -257 2 6 11 -459 1
18 Jelonek -515 13 -214 3 -353 2 52 8

 

indywidualne

 miejsce  Nazwisko i imię  Drużyna  suma +/-  suma punktów 1 rozdanie 2 rozdanie 3 rozdanie
+/- punkty stolikowe +/- punkty stolikowe +/- punkty stolikowe
1 Rychert Zdzisław Przodkowo 336 15 46 5 158 5 132 5
2 Rajski Kazimierz Gniew Zamek 226 15 69 5 51 5 106 5
3 Kwidzyńska Halina Jedynka Kościerzyna 197 13 35 3 94 5 68 5
4 Cichosz Jan U Rubaka Stężyca 189 13 15 3 54 5 120 5
5 Domarus Jacek Szpica Bendargowo 143 13 99 5 26 5 18 3
6 Bladowski Jerzy BAZUNY II 181 12 100 5 3 2 78 5
7 Banach Eugeniusz Bazuny Żukowo 128 12 -2 2 87 5 43 5
8 Wilma Władysław U Rubaka Stężyca 202 11 136 5 67 5 -1 1
9 Skórowski Andrzej Szpica Bendargowo 122 11 -5 3 84 5 43 3
10 Orłowski Lech AS Pik 2 Chełmża 71 11 -5 3 13 3 63 5
11 Hinz Helena Bazuny I 66 11 57 5 -26 1 35 5
12 Lubecki Marian Caro Kościerzyna 63 11 74 5 -38 1 27 5
13 Chistowski Andrzeh U Rubaka Stężyca 91 10 102 5 70 5 -81 0
14 Wutkowski Józef Gniew Zamek 78 10 -29 0 37 5 70 5
15 Bojke Jerzy Szemud na Wzgórzu 47 10 41 5 -32 0 38 5
16 Koszałka Zbigniew Przodkowo 169 9 34 3 129 5 6 1
17 Tarasiuk Józef Radunia Borucino 104 9 28 3 60 3 16 3
18 Miszka Bogdan Bazuny Żukowo 94 9 64 3 0 3 30 3
19 Boroszkowski Stanisłąw Osiedle Rumia 73 9 59 5 -60 1 74 3
20 Markowska Anna Bazuny I 54 9 20 3 0 3 34 3
21 Paluchowski Stanisłąw Gniew 53 9 -44 3 130 5 -33 1
22 Jarzębiński Kazimierz Osiedle Rumia 56 8,5 -46 0,5 0 3 102 5
23 Dąbrowski Kazimierz Gniew Zamek 98 8 157 5 -2 3 -57 0
24 Pieńkowski Józef AS Pik 2 Chełmża 76 8 95 5 29 3 -48 0
25 Kolka Roman Przodkowo 72 8 82 5 -82 0 72 3
26 Miotke Andrzej Szemud na Wzgórzu 52 8 -70 0 35 3 87 5
27 Kreft Tadeusz indywidualnie 35 8 -30 1 43 3 22 4
28 Zaremba Zenon Radunia Borucino 13 8 32 3 -67 0 48 5
29 Hapka Andrzej Alibi PUB Kościerzyna 9 8 -59 0 21 3 47 5
30 Merchel Janusz Caro Kościerzyna -64 8 38 5 68 3 -170 0
31 Mejna Roman Gniew 123 7 -44 1 118 5 49 1
32 Kuczyński Mirosław BAZUNY II 105 7 146 5 -18 1 -23 1
33 Dębrowski Grzegorz Gniew Zamek 48 7 11 3 6 1 31 3
34 Pioch Józef Szemud na Wzgórzu 39 7 45 3 -12 3 6 1
35 Wiśniewski Jan Osiedle Rumia 29 7 50 3 16 3 -37 1
36 Hintz Roman Gniew 8 7 -37 1 22 3 23 3
37 Latoszewski Leszek Alibi PUB Kościerzyna 64 6 35 3 -30 0 59 3
38 Wróbel Hanna Jedynka Kościerzyna 43 6 -45 0 10 3 78 3
39 Ceplin Mieczysław Caro Kościerzyna 26 6 15 3 -32 0 43 3
40 Socha Kazimierz Radunia Borucino 23 6 99 5 -40 0 -36 1
41 Formela Tadeusz Szpica Bendargowo 19 6 -54 0 63 5 10 1
42 Szczypior Adam Alibi PUB Kościerzyna -4 6 -92 0 -9 1 97 5
43 Kujawski Mariusz Bazuny Żukowo -18 6 -72 1 120 5 -66 0
44 Winczewski Stanisław Bazuny I -49 6 -33 1 75 5 -91 0
45 Stefański Marek Gryf Żukowo -119 6 -101 0 16 5 -34 1
46 Strełkowski Grzegorz AS Pik Chełmża -133 6 -203 0 35 3 35 3
47 Laska Zygmunt Jedynka Kościerzyna 65 5 -9 1 7 1 67 3
48 Puzdrowski Krzysztof BAZUNY II 33 5 15 3 11 1 7 1
49 Pilecki Konstanty AS Pik Chełmża -43 5 -63 0 3 2 17 3
50 Ledeman Edmund Szpica Bendargowo -68 5 123 5 -107 0 -84 0
51 Halman Greard Gryf Żukowo -80 5 -58 0 63 5 -85 0
52 Kaliszewski Zygmunt Caro Kościerzyna -109 5 -68 1 45 3 -86 1
53 Kruk Elżbieta Jelonek -138 5 -133 0 -76 0 71 5
54 Okrój Hubert Alibi PUB Kościerzyna -116 4,5 -46 0,5 -92 0 22 4
55 Zatowski Henryk AS Pik Chełmża 11 4 -11 1 -78 0 100 3
56 Kaliszewski Edmund Gniew -36 4 38 3 -24 1 -50 0
57 Rzymski Roman AS Pik 2 Chełmża -38 4 61 3 -85 0 -14 1
58 Miotkowski Franciszek Przodkowo -75 4 -45 1 35 3 -65 0
59 Lejkowska Ewa Osiedle Rumia -93 4 -1 3 -13 1 -79 0
60 Kurczyński Ludwik Radunia Borucino -99 4 -44 1 -90 0 35 3
61 Gostkowski Leon U Rubaka Stężyca -134 4 -106 0 -92 1 64 3
62 Skórowski Stanisław Jelonek -143 4 35 3 -185 0 7 1
63 Biankowski Bronisław BAZUNY II -111 3 -51 1 -3 1 -57 1
64 Labuda Wiktor Gryf Żukowo -174 3 -2 2 -16 1 -156 0
65 Paczoska Gerard indywidualnie -175 3 -11 3 -91 0 -73 0
66 Bojke Zygmunt Szemud na Wzgórzu -178 3 -55 0 -126 0 3 3
67 Jezierski Arkadiusz AS Pik Chełmża -189 3 -55 0 24 3 -158 0
68 Paczoska Józef Bazuny I -57 2 0 1 -28 1 -29 0
69 Prańczke Marian Jelonek -100 2 -61 0 -21 1 -18 1
70 Regliński Łukasz Bazuny Żukowo -104 2 -35 1 -69 0 0 1
71 Słoń Jan Jelonek -134 2 -55 0 -71 1 -8 1
72 Kuciak Zbigniew AS Pik 2 Chełmża -208 2 -7 1 -14 1 -187 0
73 Grudzień Teresa Jedynka Kościerzyna -181 1 1 1 -72 0 -110 0
74 Okuniewski Brunon Gryf Żukowo -337 0 -96 0 -57 0 -184 0

 

 

Gościmy

Odwiedza nas 539 gości oraz 0 użytkowników.

20170312_180734_resize.jpg

Najbliższe Turnieje

 

06.12.2017 Kościerzyna - Regionalna Liga Baśki

07.12.2017 Borucino - Regionalna Liga Baśki

09.12.2017  Stężyca - CZARNA Liga Baśki

14.12.2017 Borucino - Regionalna Liga Baśki

19.12.2017 Kościerzyna - Regionalna Liga Baśki

21.12.2017 Borucino - Regionalna Liga Baśki



Używamy cookies, aby poprawić funkcjonalność naszej strony internetowej. Cookies wykorzystywane do poprawnego działania serwisu zostały już ustawione. Aby dowiedzieć się więcej na temat plików cookie, których używamy i jak je usunąć, czytaj TUTAJ.

Akceptuję cookies na tym portalu.

Dodatkowa informacja