Puchar Polski w "Baśkę" 2011

. 18.09.2011 w Przodkowie

.

Dzięki gościnności Gminy Przodkowo i Pana Wójta Andrzeja Wyrzykowskiego kolejny raz w Hali Sportowo - Widowiskowej w Przodkowie został zorganizowany turniej rangi mistrzowskiej, prowadzony przez Polskie Stowarzyszenie „Baśki”. Do Otwartych Mistrzostw o Puchar Polski w karcianą „Baśkę” przystąpiło 92 zawodników zgłoszonych w 23 drużynach. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z różnych części Kaszub, a wielkie słowa uznania i podziękowania za uczestnictwo kierujemy do zawodników przybyłych z Poznania oraz koła stowarzyszenia w Gniewie, którzy zgłosili do turnieju silną reprezentację trzech drużyn. Zawodnicy w turnieju rywalizowali indywidualnie i w czteroosobowych drużynach, a rozegrane zostały 2 serie po 80 gier, w rozgrywce prowadzona wg tradycyjnej „Baśki” z AS-em serce jako najstarszym trumfem. Dla czterech najlepszych zawodników i zawodniczek oraz trzech najlepszych drużyn czekały puchary i dyplomy ufundowane przez Gminę Przodkowo, która zapewniła również graczom komfortowe warunki do gry i ciepły posiłek. Piękny i ogromny Puchar Polski w sezonie 2011 zdobył Pan Janusz Skrzypkowski z drużyny GKS Sierakowice.

Patronat honorowy nad zawodami objął Wójt Gminy Przodkowo Andrzej Wyrzykowski oraz Prezes Polskiego Stowarzyszenia Baśki Tadeusz Makowski

 

 

Wyniki szczegółowe turnieju:

Klasyfikacja drużynowa

miejsce

drużyna

suma +/-

1 rozdanie +\-

2 rozdanie +\-

1

GKS Sierakowice

717

294

423

2

Nasz Dach Stężyca

559

327

232

3

Kmita Lębork

468

388

80

4

Gniew Hala

430

194

236

5

Donimierz 2

331

105

226

6

Kartuzy

225

324

-99

7

U Rybaka Stężyca

202

190

12

8

Energetyk Trzcianka

166

274

-108

9

Przodkowo

159

184

-25

10

Bazuny Żukowo

29

-298

327

11

Sami Swoi

9

49

-40

12

Perełki Żukowo

-42

62

-104

13

Kuzynostwo Borcz

-47

84

-131

14

Garecznica Borzesztowo

-121

35

-156

15

Gniew Zamek

-126

40

-166

16

Paczewo

-173

-38

-135

17

Kiełpino 2

-211

-52

-159

18

Donimierz

-296

-303

7

19

Caro Kościerzyna

-303

-291

-12

20

Łabżdź Kiełpino

-340

-463

123

21

Pieniążkowo 1

-381

35

-416

22

Jedynka Kościerzyna

-385

-470

85

23

Sporting Leźno

-874

-674

-200

Klasyfikacja indywidualna:

miejsce zawodnik drużyna suma +/- 1 rozdanie +\- 2 rozdanie +\-

1

Skrzypkowski Janusz GKS Sierakowice 388 127 261

2

Kreft Tadeusz Pieniążkowo 1 303 184 119

3

Tarasiuk Józef Donimierz 2 284 144 140

4

Makowski Leszek Gniew Hala 273 219 54

5

Formela Jan Kmita Lębork 246 205 41

6

Pałasz Jarosław Energetyk Trzcianka 230 40 190

7

Socha Kazimierz Kuzynostwo Borcz 224 63 161

8

Woelke Gerard Piotr U Rybaka Stężyca 198 60 138

9

Naczk Władysław Nasz Dach Stężyca 195 57 138

10

Cichosz Jan Nasz Dach Stężyca 189 142 47

11

Skielnik Gerard Donimierz 2 177 154 23

12

Karliński Zdzisław Gniew Hala 173 107 66

13

Jakubek Henryk GKS Sierakowice 158 127 31

14

Konkel Henryk GKS Sierakowice 152 64 88

15

Pioch Gerard Kmita Lębork 150 106 44

16

Leman Alfons U Rybaka Stężyca 150 99 51

17

Grzenia Piotr Kartuzy 147 135 12

18

Błaszkowski Ignacy Kartuzy 134 215 -81

19

Regliński Rafał Bazuny Żukowo 133 -45 178

20

Muller Piotr Przodkowo 131 115 16

21

Piekarski Marian Sami Swoi 125 143 -18

22

Zaremba Zenon Caro Kościerzyna 121 96 25

23

Lachowski Edward Garecznica Borzesztowo 118 -5 123

24

Dawidowski Zenon Nasz Dach Stężyca 117 136 -19

25

Bladowski Jerzy Perełki Żukowo 116 120 -4

26

Kaliszwski Edmund Gniew Hala 116 74 42

27

Olszewska Urszula Kartuzy 115 18 97

28

Markowska Anna Perełki Żukowo 110 81 29
29 Formela Tadeusz Przodkowo 106 62 44
30 Graś Krystyn Energetyk Trzcianka 92 144 -52
31 Bigus Rajmund Sami Swoi 72 -76 148
32 Grudzień Teresa Jedynka Kościerzyna 69 -44 113
33 Młyński Zygmunt Sporting Leźno 67 17 50
34 Dąbrowski Grzegorz Gniew Zamek 63 146 -83
35 Toporek Maria Kiełpino 2 59 70 -11
36 Wilma Władysław Nasz Dach Stężyca 58 -8 66
37 Gosz Tadeusz Kmita Lębork 53 -14 67
38 Dalecki Zbigniew Paczewo 48 102 -54
39 Regliński Robert Bazuny Żukowo 34 -43 77
40 Łyskowski Eugeniusz Donimierz 20 -26 46
41 Drywa Jan Kmita Lębork 19 91 -72
42 Domarus Jacek GKS Sierakowice 19 -24 43
43 Fierka Henryk Kuzynostwo Borcz 17 83 -66
44 Lelek Kazimierz Garecznica Borzesztowo 10 8 2
45 Koszałka Zbigniew Przodkowo 10 -61 71
46 Meyer Tadeusz Sami Swoi 0 -77 77
47 Białk Grzegorz Łabżdź Kiełpino -1 -80 79
48 Witka Władysław Paczewo -2 -42 40
49 Paluchowski Stanislaw Gniew Zamek -6 12 -18
50 Kruszyński Ryszard Caro Kościerzyna -9 -61 52
51 Rajski Kazimierz Gniew Zamek -11 -10 -1
52 Gruba Andrzej Donimierz 2 -15 -46 31
53 Frankowski Daniel Donimierz -20 -173 153
54 Młynarek Ryszard Energetyk Trzcianka -22 10 -32
55 Jendernat Ewa Jedynka Kościerzyna -31 -50 19
56 Kobiela Jerzy Kiełpino 2 -37 -13 -24
57 Regliński Łukasz Bazuny Żukowo -48 -164 116
58 Lejk Jan Garecznica Borzesztowo -62 10 -72
59 Labuda Tadeusz Paczewo -64 -29 -35
60 Węsierski Bogdan U Rybaka Stężyca -68 128 -196
61 Chistowski Andrzej U Rybaka Stężyca -78 -97 19
62 Baranowski Jan Łabżdź Kiełpino -78 -140 62
63 Frankowski Andrzej Donimierz -84 -34 -50
64 Pelowska Małgorzata Kiełpino 2 -85 -82 -3
65 Kurczyński Ludwik Kuzynostwo Borcz -87 18 -105
66 Merchel Janusz Przodkowo -88 68 -156
67 Wiczling Stnisław Bazuny Żukowo -90 -46 -44
68 Paczoska Józef Perełki Żukowo -115 -45 -70
69 Skórowski Andrzej Donimierz 2 -115 -147 32
70 Pioch Józef Łabżdź Kiełpino -124 22 -146
71 Górecki Rejmund Gniew Hala -132 -206 74
72 Pałasz Michał Energetyk Trzcianka -134 80 -214
73 Miotke Andrzej Łabżdź Kiełpino -137 -265 128
74 Chistowski Stanisław Kiełpino 2 -148 -27 -121
75 Hinc Helena Perełki Żukowo -153 -94 -59
76 Lejk Tadeusz Paczewo -155 -69 -86
77 Lubecki Marian Caro Kościerzyna -162 -213 51
78 Grzenia Teresa Kartuzy -171 -44 -127
79 Birma Ryszard Gniew Zamek -172 -108 -64
80 Szambowski Kazimierz Pieniążkowo 1 -176 -15 -161
81 Lelek Jan Garecznica Borzesztowo -187 22 -209
82 Syldatk Jerzy Sami Swoi -188 59 -247
83 Kwidzyńska Halina Jedynka Kościerzyna -192 -115 -77
84 Piastowski Zbigniew Sporting Leźno -193 -220 27
85 Socha Barbara Kuzynostwo Borcz -201 -80 -121
86 Wojniurz Zbigniw Donimierz -212 -70 -142
87 Dębrowski Stanisław Pieniążkowo 1 -220 -60 -160
88 Wróbel Hanna Jedynka Kościerzyna -231 -261 30
89 Kaliszewski Zygmunt Caro Kościerzyna -253 -113 -140
90 Dąbrowski Kazimierz Pieniążkowo 1 -288 -74 -214
91 Kujawski Marcin Sporting Leźno -345 -370 25
92 Malc Mirosław Sporting Leźno -403 -101 -302

 

Gościmy

Odwiedza nas 18 gości oraz 0 użytkowników.

20170312_133137_resize.jpg

Najbliższe Turnieje

 

15.08.2019 Borucino - Polska Liga Baśki



Używamy cookies, aby poprawić funkcjonalność naszej strony internetowej. Cookies wykorzystywane do poprawnego działania serwisu zostały już ustawione. Aby dowiedzieć się więcej na temat plików cookie, których używamy i jak je usunąć, czytaj TUTAJ.

Akceptuję cookies na tym portalu.

Dodatkowa informacja