PUCHAR POLSKI

w czerwoną baśkę

13 października 2013r. w Lęborku

 

W Lęborku w w siedzibie stacji paliw Lotos ARKADA  odbył się turniej o Puchar Polski w czerwoną baśkę. Zawody zostały zorganizowane przy wsparciu Burmistrza Miasta Witolda Namyślaka. W turnieju wystartowało 104 zawodników zgłoszonych w 26 drużynach, którzy rozegrali trzy rundy po 60 rozdań. Rozgrywka została rozegrana na zasadach tradycyjnej baśki z asem kier jako najstarszym trumfem.  Wyróżnionych pucharami i nagrodami rzeczowymi zostało sześciu najlepszych panów, trzy panie oraz sześć najlepsze drużyny. Przyznano również nagrody specjalne dla najmłodszego i najstarszego uczestnika zawodów, najlepszego zawodnika młodzieżowego, dwie najlepsze zawodniczki młodego pokolenia oraz nagroda specjalna Senatora Kazimierza Kleiny.

Puchar Polski za Sezon 2013 zdobył Andrzej Dziemiańczyk z drużyny Wicko 2, który poza ogromnym pucharem otrzymał nagrodę główną rower turystyczny, kolejne nagrodzone  miejsca zajęli  Tadeusz Gosz z drużyny Lotos, Jerzy Lela z drużyny Krety Garcze-Gorze oraz Kazimierz Pelowski, Roman Potrykus, Tadeusz Bienas. Najlepszą zawodniczką została Irena Kozioł z drużyny Wicko 4, kolejne wyróżnione zawodniczki to Ewa Jendernal i Barbara Socha.

Drużynowy Puchar Polski zdobyła drużyna "montowana" przez samym rozpoczęciem turnieju przez zawodników, którzy po raz pierwszy raz grali w takim składzie, gdyż są mieszkańcami różnych miejscowości. Nazwa tej drużyny to Zbierani w składzie Kazimierz Pelowski, Józef Michniewicz, Bogdan Dziemiańczyk oraz Artur Czaja. Kolejne nagrodzone drużyny to Wicko 2 w składzie Andrzej Dziemiańczyk, Jerzy Etmański, Jan Kozioł, Zbigniew Etmański, Kleiny w składzie Waldemar Sontowski, Jerzy Kleina, Stanisław Szewczyk, Bernard Gosz oraz kolejne  drużyny Radunia Borucino, Pogorszewo i Kmita Lębork.

W podsumowaniu turnieju przyznano również nagrody dodatkowe, dla najstarszego zawodnika Mariana Mastona (rocznik 1929), najmłodszego Kacpra Czapiewskiego (rocznik 2002), najlepszego zawodnika młodzieżowego Artura Czaja, oraz najlepszych zawodniczek młodego pokolenia Aleksandry i Joanny Czapiewskich. Pan Senator Kazimierz Kleina przyznał również nagrodę specjalną - puchar dla kapitana drużyny TYRY Chojnice.

 

Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku
Puchar Polski 2...
Puchar Polski 2013 w Lęborku

 

Wyniki zawodów:

Drużynowe

 Lp.  Drużyna     1 rozdanie 2 rozdanie 3 rozdanie
suma +/- suma punktów +/- punkty +/- punkty +/- punkty
1 Zbierani 460 230 135 80 201 80 124 70
2 Wicko 2 396 200 129 70 183 70 84 60
3 Kleiny 241 135 98 60 -9 0 152 75
4 Radunia Borucino 168 130 -81 0 28 40 221 90
5 Pogorszewo 121 130 19 40 252 90 -150 0
6 Kmita Lębork 52 130 324 90 -284 0 12 40
7 Krety Garcze-Gorze 226 125 -14 0 39 45 201 80
8 Alibi Kościerzyna 167 120 33 45 190 75 -56 0
9 Gniew Zamek 143 115 105 65 -9 0 47 50
10 Sierakowice 101 105 65 55 87 50 -51 0
11 Wejher Wejherowo 57 105 135 75 18 30 -96 0
12 Wicko 1 345 100 -9 0 356 100 -2 0
13 Lotos 256 100 -61 0 -25 0 342 100
14 Sporting Leźno -289 100 381 100 -514 0 -156 0
15 MEKZ Lębork 37 75 44 50 7 25 -14 0
16 Wicko 4 -49 70 -79 0 21 35 9 35
17 Mostowia Mosty 42 65 -15 0 -28 0 85 65
18 Jedynka Kościerzyna -116 65 -201 0 122 65 -37 0
19 Gmina Wicko 3 -308 60 -266 0 94 60 -136 0
20 TURY Chojnice -250 55 -224 0 -109 0 83 55
21 Sami Swoi -342 55 -325 0 93 55 -110 0
22 Jankier Kębłowo -310 45 -116 0 -239 0 45 45
23 Champion -175 0 -5 0 -91 0 -79 0
24 Cewice -289 0 -35 0 -62 0 -192 0
25 Tornado -312 0 -41 0 -199 0 -72 0
26 Lotos II -376 0 -4 0 -118 0 -254 0


Indywidualne

 Lp.  Nazwisko i imię  Drużyna     1 rozdanie 2 rozdanie 3 rozdanie
suma +/- suma punktów +/- punkty +/- punkty +/- punkty
1 Dziemiańczyk Andrzej Wicko 2 395 222 56 32 137 100 202 90
2 Gosz Tadeusz Lotos 387 145 25 15 74 30 288 100
3 Lela Jerzy Krety Garcze-Gorze 261 125 23 13 97 37 141 75
4 Pelowski Kazimierz Zbierani 238 122 35 22 108 60 95 40
5 Potrykus Roman Cewice 135 117 44 27 134 90 -43 0
6 Bienias Tadeusz Wicko 1 193 116 59 33 116 70 18 13
7 Kozioł Irena Wicko 4 189 111 17 7 134 80 38 24
8 Walkusz Zbigniew MEKZ Lębork 73 108 65 38 -131 0 139 70
9 Formela Jan Kmita Lębork 97 106 97 75 -63 0 63 31
10 Dampc Marian MEKZ Lębork 175 105 29 19 133 75 13 11
11 Rojek Zdzisław Pogorszewo 219 104 68 40 75 31 76 33
12 Szymkowiak Janusz Sporting Leźno 165 104 192 90 -48 0 21 14
13 Adamski Kazimierz Lotos 225 103 21 11 72 27 132 65
14 Sontowski Waldemar Kleiny 117 103 96 70 85 33 -64 0
15 Maszota Marian Kmita Lębork -64 100 194 100 -227 0 -31 0
16 Klejna Jerzy Kleiny 164 96 26 16 -5 0 143 80
17 Jendernal Ewa Alibi Kościerzyna 148 96 56 31 111 65 -19 0
18 Etmański Jerzy Wicko 2 131 87 91 65 16 7 24 15
19 Leman Alfons Gniew Zamek 198 86 -9 0 97 36 110 50
20 Makurat Zygmunt Champion 81 82 90 60 55 22 -64 0
21 Motyka Zdzisław Wejher Wejherowo 171 81 54 29 103 40 14 12
22 Malz Mirosław Sporting Leźno -60 80 105 80 -97 0 -68 0
23 Rajski Kazimierz Gniew Zamek 127 78 89 55 5 0 33 23
24 Grzenia Piotr Sierakowice 83 74 39 24 105 50 -61 0
25 Furman Mieczysław Wicko 1 114 71 -17 0 106 55 25 16
26 Czapiewski Krzysztof TURY Chojnice 136 69 62 35 13 4 61 30
27 Sycha Wiesław Sami Swoi 126 68 -27 0 101 39 52 29
28 Sobisz Mieczysław Kmita Lębork 92 68 78 45 63 23 -49 0
29 Michniewicz Józef Zbierani 129 62 -32 0 70 25 91 37
30 Anisimowicz Jan Mostowia Mosty 123 62 61 34 72 28 -10 0
31 Czaja Witold Radunia Borucino 112 62 64 36 7 1 41 25
32 Górski Ryszard Mostowia Mosty 107 61 4 1 -24 0 127 60
33 Kamiński Józef Sami Swoi 91 61 -67 0 72 26 86 35
34 Richert  Zygmunt Tornado -149 55 -74 0 -194 0 119 55
35 Pawlukiewicz Jan Jankier Kębłowo 107 53 -21 0 33 14 95 39
36 Pohl Jacek Wejher Wejherowo 88 51 55 30 21 11 12 10
37 Bugajski Adam Gmina Wicko 3 75 50 -33 0 67 24 41 26
38 Piastowski Zbigniew Sporting Leźno -106 50 79 50 -129 0 -56 0
39 Dziemiańczyk Bogdan Zbierani 47 48 67 39 19 9 -39 0
40 Zaremba Zenon Radunia Borucino 51 47 -55 0 36 15 70 32
41 Skurjat Stanisław Pogorszewo 38 46 17 8 99 38 -78 0
42 Karczewski Andrzej Champion -43 46 52 28 -122 0 27 18
43 Socha Barbara Radunia Borucino -6 45 -46 0 -59 0 99 45
44 Kańczuga Józef Gmina Wicko 3 -132 45 -76 0 103 45 -159 0
45 Płotka Stanisław Krety Garcze-Gorze 32 41 25 14 -36 0 43 27
46 Urich Jerzy Tornado -61 41 32 20 54 21 -147 0
47 Stanuch Stanisław Wicko 1 71 39 35 21 45 18 -9 0
48 Szewczyk Stanisław Kleiny 47 38 2 0 -50 0 95 38
49 Hapka Andrzej Alibi Kościerzyna -6 38 13 6 77 32 -96 0
50 Czaja Artur Zbierani 46 37 65 37 4 0 -23 0
51 Szczypior Adam Alibi Kościerzyna 14 36 -63 0 -12 0 89 36
52 Kostuch Bernard Pogorszewo 49 35 -45 0 96 35 -2 0
53 Muller Greard Tornado 1 34 -41 0 -35 0 77 34
54 Stanuch Teresa Wicko 1 -33 34 -86 0 89 34 -36 0
55 Płotka Andrzej Champion -60 34 -124 0 15 6 49 28
56 Kwidzyńska Halina Jedynka Kościerzyna -41 32 -97 0 28 13 28 19
57 Błaszkowski Ignacy Sierakowice 31 30 36 23 -13 0 8 7
58 Grudzień-Tryk Teresa Jedynka Kościerzyna -2 29 -59 0 74 29 -17 0
59 Socha Kazimerz Radunia Borucino 11 26 -44 0 44 17 11 9
60 Dąbrowski Sławomir Gniew Zamek -50 26 44 26 -46 0 -48 0
61 Lela Mateusz Krety Garcze-Gorze -22 25 -65 0 17 8 26 17
62 Dominiecki Tadeusz Tornado -103 25 42 25 -24 0 -121 0
63 Latoszewski Leszek Alibi Kościerzyna 11 23 27 18 14 5 -30 0
64 Czapiewska Aleksandra TURY Chojnice 2 22 -19 0 -11 0 32 22
65 Kwidziński Franciszek Lotos -153 21 -102 0 -81 0 30 21
66 Grzenia Teresa Sierakowice 27 20 -7 0 26 12 8 8
67 Pioch Gerard Kmita Lębork -73 20 -45 0 -57 0 29 20
68 Czapiewska Joanna TURY Chojnice -147 20 -183 0 49 20 -13 0
69 Wróbel Hanna Jedynka Kościerzyna 12 19 3 0 49 19 -40 0
70 Gontar Michał Lotos II -45 17 27 17 1 0 -73 0
71 Dymkowski Stanisław Wicko 4 6 16 -18 0 39 16 -15 0
72 Okrój Hubert Wejher Wejherowo -28 16 21 12 -55 0 6 4
73 Rajewicz Jan Wicko 4 -68 10 19 10 -71 0 -16 0
74 Kozioł Jan Wicko 2 -139 10 -9 0 19 10 -149 0
75 Oświęcimski Grzegorz Jankier Kębłowo -131 9 18 9 -132 0 -17 0
76 Etmański Zbigniew Wicko 2 9 8 -9 0 11 2 7 6
77 Dettlaff Marian Cewice -131 5 11 5 -121 0 -21 0
78 Czylkowski Janusz Jankier Kębłowo -235 5 -107 0 -135 0 7 5
79 Donimiecki Jan Lotos II -1 4 7 4 -7 0 -1 0
80 Dziewierski Edward MEKZ Lębork -5 3 -3 0 -7 0 5 3
81 Kleina Zenon MEKZ Lębork -206 3 -47 0 12 3 -171 0
82 Kullas Dariusz Sporting Leźno -288 3 5 3 -240 0 -53 0
83 Mejna Bernard Wejher Wejherowo -174 2 5 2 -51 0 -128 0
84 Partyka Ireneusz TURY Chojnice -241 2 -84 0 -160 0 3 2
85 Dalkowski Zdzisław Wicko 4 -176 1 -97 0 -81 0 2 1
86 Błaszkowski Jacek Sierakowice -40 0 -3 0 -31 0 -6 0
87 Szablewski Przemysław Krety Garcze-Gorze -45 0 3 0 -39 0 -9 0
88 Puzdrowski Edmund Jankier Kębłowo -51 0 -6 0 -5 0 -40 0
89 Salabura Jan Cewice -73 0 -18 0 -12 0 -43 0
90 Darznik Marian Mostowia Mosty -78 0 2 0 -59 0 -21 0
91 Wróbel Tomasz Jedynka Kościerzyna -85 0 -48 0 -29 0 -8 0
92 Szymikowski Franciszek Gmina Wicko 3 -87 0 -31 0 -57 0 1 0
93 Gosz Bernard Kleiny -87 0 -26 0 -39 0 -22 0
94 Górny Ryszard Mostowia Mosty -110 0 -82 0 -17 0 -11 0
95 Jętczak Franciszek Sami Swoi -121 0 -44 0 -73 0 -4 0
96 Czapiewski Kacper Lotos II -127 0 -16 0 -60 0 -51 0
97 Dąbrowski Kazimierz Gniew Zamek -132 0 -19 0 -65 0 -48 0
98 Dzieciuchowski Jerzy Champion -153 0 -23 0 -39 0 -91 0
99 Dziemiańczyk Jerzy Gmina Wicko 3 -164 0 -126 0 -19 0 -19 0
100 Meyer Eugeniusz Pogorszewo -185 0 -21 0 -18 0 -146 0
101 Makurat Edmund Lotos -203 0 -5 0 -90 0 -108 0
102 Dampc Tadeusz Lotos II -203 0 -22 0 -52 0 -129 0
103 Janowicz Jan Cewice -220 0 -72 0 -63 0 -85 0
104 Gaffke Norbert Sami Swoi -438 0 -187 0 -7 0 -244 0
 

Gościmy

Odwiedza nas 523 gości oraz 0 użytkowników.

20170312_180323_resize.jpg

Najbliższe Turnieje

 

06.12.2017 Kościerzyna - Regionalna Liga Baśki

07.12.2017 Borucino - Regionalna Liga Baśki

09.12.2017  Stężyca - CZARNA Liga Baśki

14.12.2017 Borucino - Regionalna Liga Baśki

19.12.2017 Kościerzyna - Regionalna Liga Baśki

21.12.2017 Borucino - Regionalna Liga Baśki



Używamy cookies, aby poprawić funkcjonalność naszej strony internetowej. Cookies wykorzystywane do poprawnego działania serwisu zostały już ustawione. Aby dowiedzieć się więcej na temat plików cookie, których używamy i jak je usunąć, czytaj TUTAJ.

Akceptuję cookies na tym portalu.

Dodatkowa informacja