III Otwarty Turniej

 

o miecz

Króla Jana III Sobieskiego

 

17 luty 2013 r. w Gniewie

 


 

Organizator

 

Koło Polskiego Stowarzyszenia ,,Baśki" nr 3 w Gniewie


 

W dniu 17 luty na Zamku w Gniewie został zorganizowany kolejny już trzecia edycja Otwartego Turnieju o miecz Króla Jana III Sobieskiego. Z roku na rok turniej przyciąga kolejne rzesze uczestników nie tylko z Pomorza, którzy rywalizują w sportowej kaszubskiej karcianej grze "Baśka". W rozegranym turnieju wystartowało 93 zawodników z 23 drużyn. Zwycięzcą zawodów został Franciszek Czapiewski, który tylko różnicą małych punktów wyprzedził Piotra Raniszewskiego oraz Mieczysława Hoppe. Najlepszy zawodnik turnieju otrzymał główną nagrodę, którą był wielki dwuręczny miecz oraz nagrody rzeczowe m. in. auto nawigację, a dwóch kolejnych mniejsze miecze jednoręczne. Nagrodzone zostały również najlepsze panie, najmłodszy uczestnik (rocznik 2002) i najstarszy (rocznik 1936) oraz osoba z "końca świata" która przejechała najwięcej kilometrów na zawody (Wieliczka). W zawodach prowadzona była również klasyfikacja drużynowa, wg której bezkonkurencyjna była drużyna UNIA Czarni Wejherowo, "montowana" była przed samymi zawodami z zawodników między innymi z Wejherowa i Gniewu, który w tym składzie jeszcze nie mieli okazji grać.

 

 

 

Kolejny raz wspaniała atmosfera i sukces organizacyjny zawodów powodują, iż Organizatorzy i Sponsorzy zapraszają na kolejne turnieje organizowane w Gniewie.

 


 

Wyniki zawodów:

 


DRUŻYNOWE:


Lp.

Drużyna

suma punktów

suma +/-
1 rozdanie 2 rozdanie 3 rozdanie
punkty stolikowe +/- punkty stolikowe +/- punkty stolikowe +/-
1 UNIA Czarni Wejherowo 45 366 16 70 13 37 16 259
2 MAK-POL 39 348 12 129 13 98 14 121
3 UNIA 2 35 198 12 95 11 60 12 43
4 NIEPOZORNI Dziemiany 33 185 11 117 11 62 11 6
5 Sporting Leźno 32 -48 13 31 9 -56 10 -23
6 Czaple 31,5 119 12 61 12 87 7,5 -29
7 TORO TRANS 31 158 11 39 8 18 12 101
8 Pelplinkowo 29 165 8 75 12 113 9 -23
9 U Rybaka Stężyca 29 -20 11 77 6 -134 12 37
10 Osłonino 28 8 13 97 6 -68 9 -21
11 Caro Kościerzyna 28 4 9 -14 12 53 7 -35
12 KS Pelplin 27 -96 14 102 5 -155 8 -43
13 Pododni Dziemiany 26,5 21 7 -83 18 222 1,5 -118
14 Łubiana 26 -23 4 -167 10 133 12 11
15 Jedynka Kościerzyna 24 -101 9 -12 6 -119 9 30
16 Wejher Wejherowo 23 -15 10 21 7 -54 6 18
17 Szlachta 22 -128 7 -18 6 -83 9 -27
18 Borucino 22 -199 8 -96 8 6 6 -109
19 Nasz Dach Stężyca 21 -60 6 -52 6 -19 9 11
20 Zamek - Gniew 21 -86 4 -78 2 -143 15 135
21 Klawkowo - Sołectwo 20 -206 5 -176 12 97 3 -127
22 Wierzyca Pelplin 19 -79 2 -90 12 80 5 -69
23 Gniewiacy 12 -357 3 -129 5 -95 4 -133

.

INDYWIDUALNE:


Lp.

Nazwisko i imię

Drużyna

suma punktów

suma +/-
1 rozdanie 2 rozdanie 3 rozdanie
punkty stolikowe +/- punkty stolikowe +/- punkty stolikowe +/-
1 Czapiewski Franciszek NIEPOZORNI Dziemiany 15 194 5 82 5 60 5 52
2 Raniszewski Piotr UNIA Czarni Wejherowo 15 155 5 66 5 47 5 42
3 Hoppe Mieczysław UNIA Czarni Wejherowo 15 103 5 15 5 52 5 36
4 Kullas Dariusz UNIA Czarni Wejherowo 13 282 5 40 3 18 5 224
5 Szymkowiak Janusz Sporting Leźno 13 179 3 20 5 62 5 97
6 Makowski Leszek MAK-POL 13 164 3 54 5 98 5 12
7 Nawrocki Jan Nasz Dach Stężyca 13 95 3 1 5 56 5 38
8 Czaja Witold Borucino 13 85 5 26 3 11 5 48
9 Poleszak Tomasz MAK-POL 11 144 1 -7 5 62 5 89
10 Kaliszewski Jan Jedynka Kościerzyna 11 108 5 82 1 -22 5 48
11 Moczyński Władysław UNIA 2 11 104 5 57 5 69 1 -22
12 Rezner Stanisław UNIA 2 11 92 3 32 5 35 3 25
13 Szewczyk Marian KS Pelplin 11 63 1 -12 5 46 5 29
14 Czapiewski Krzysztof Szlachta 11 63 3 31 3 -4 5 36
15 Woelke Gerard U Rybaka Stężyca 10 77 0 -37 5 77 5 37
16 Kloskowski Andrzej Pododni Dziemiany 10 66 5 27 5 59 0 -20
17 Cherek Marek TORO TRANS 9 65 5 63 1 -30 3 32
18 Czarnojan Marek Pelplinkowo 9 62 1 -16 5 54 3 24
19 Cysewski Józef TORO TRANS 9 60 3 -7 5 88 1 -21
20 Rajski Kazimierz Zamek - Gniew 9 56 3 -1 1 -11 5 68
21 Makowski Janusz MAK-POL 9 55 5 58 3 12 1 -15
22 Stencel Rafał Czaple 9 51 3 1 5 72 1 -22
23 Hetmański Grzegorz Łubiana 9 23 3 14 1 -7 5 16
24 Czapiewski Kazimierz TORO TRANS 9 16 3 -8 1 -34 5 58
25 Stencel Arkadiusz Czaple 8,5 68 3 17 5 87 0,5 -36
26 Olszewski Ryszard Osłonino 8 92 5 101 0 -19 3 10
27 Szwichtenberg Jarosław Sporting Leźno 8 4 0 -75 3 30 5 49
28 Bojka Jerzy Osłonino 8 -5 5 31 3 44 0 -80
29 Olszewski Potr Osłonino 8 -17 3 24 0 -92 5 51
30 Szewczyk Jakub KS Pelplin 8 -25 5 15 0 -56 3 16
31 Ceplin Stanisław Jedynka Kościerzyna 8 -30 3 -20 5 15 0 -25
32 Jendernal Ewa Caro Kościerzyna 8 -52 5 26 3 6 0 -84
33 Grudzień Teresa Caro Kościerzyna 7 50 3 30 3 16 1 4
34 Trochowski Andrzej Pelplinkowo 7 36 1 -11 3 36 3 11
35 Kaliszewski Zygmunt Caro Kościerzyna 7 30 1 -11 3 18 3 23
36 Sychowski Tadeusz Wejher Wejherowo 7 30 1 -3 3 19 3 14
37 Sitarek Andrzej NIEPOZORNI Dziemiany 7 24 3 35 1 2 3 -13
38 Skiba Andrzej Pododni Dziemiany 7 15 1 -34 5 54 1 -5
39 Katulski Marcin Pelplinkowo 7 13 1 -26 3 26 3 13
40 Cieszyński Zdzisław Łubiana 7 10 1 -11 3 13 3 8
41 Miotke Andrzej Czaple 7 10 5 39 1 -41 1 12
42 Wilma Władysław U Rybaka Stężyca 7 -6 1 -27 1 -23 5 44
43 Pioch Józef Czaple 7 -10 1 4 1 -31 5 17
44 Motyka Zdzisław Wejher Wejherowo 7 -27 5 11 1 -44 1 6
45 Moczyński Mariusz UNIA 2 7 -43 3 -3 1 -8 3 -32
46 Gaweł Ryszard Pelplinkowo 6 54 5 128 1 -3 0 -71
47 Kulas Roman UNIA 2 6 45 1 9 0 -36 5 72
48 Czapiewski Kacper Szlachta 6 31 0 -19 3 48 3 2
49 Limanowska Marta Wierzyca Pelplin 6 13 0 -15 3 5 3 23
50 Chistowski Andrzej U Rybaka Stężyca 6 -4 5 98 0 -100 1 -2
51 Szambowski Kazimierz Zamek - Gniew 6 -13 1 -14 0 -61 5 62
52 Dąbrowski Sławomir Zamek - Gniew 6 -14 0 -25 1 -50 5 61
53 Poleszak Tadeusz MAK-POL 6 -15 3 24 0 -74 3 35
54 Borzyszkowski Franciszek NIEPOZORNI Dziemiany 6 -23 3 13 0 -40 3 4
55 Jażdzewski Zbigniew Caro Kościerzyna 6 -24 0 -59 3 13 3 22
56 Piastowski Zbigniew Sporting Leźno 6 -31 5 44 1 -44 0 -31
57 Neca Ryszard indywidualnie 6 -49 3 35 0 -102 3 18
58 Laska Zygmunt Łubiana 6 -55 0 -140 5 117 1 -32
59 Partyka Ireneusz Klawkowo - Sołectwo 6 -61 5 22 1 -17 0 -66
60 Węsierski Bogdan U Rybaka Stężyca 6 -87 5 43 0 -88 1 -42
61 Nakielski Henryk Pododni Dziemiany 5,5 -11 0 -83 5 108 0,5 -36
62 Narloch Kazimierz Klawkowo - Sołectwo 5 17 0 -54 5 101 0 -30
63 Ligmanowski Marek Wierzyca Pelplin 5 4 1 -12 3 34 1 -18
64 Pohl Jacek Wejher Wejherowo 5 -4 1 -9 3 8 1 -3
65 Leman Jan NIEPOZORNI Dziemiany 5 -10 0 -13 5 40 0 -37
66 Gehmann Antoni KS Pelplin 5 -55 5 79 0 -92 0 -42
67 Paluchowski Stanisław Gniewiacy 5 -70 1 -50 1 -26 3 6
68 Ringwerski Zygmunt Klawkowo - Sołectwo 5 -111 0 -86 5 46 0 -71
69 Malz Mirosław Sporting Leźno 5 -200 5 42 0 -104 0 -138
70 Czapiewski Bogdan TORO TRANS 4 17 0 -9 1 -6 3 32
71 Cichosz Jan Nasz Dach Stężyca 4 0 0 -38 1 14 3 24
72 Okrój Hubert Łubiana 4 -1 0 -30 1 10 3 19
73 Kaliszewski Edmund Wierzyca Pelplin 4 -3 1 -1 3 16 0 -18
74 Kozukiewicz Mariusz Wejher Wejherowo 4 -14 3 22 0 -37 1 1
75 Birna Ryszard Gniewiacy 4 -34 1 9 3 26 0 -69
76 Borzyszkowski Ryszard Pododni Dziemiany 4 -49 1 7 3 1 0 -57
77 Borzych Franciszek Klawkowo - Sołectwo 4 -51 0 -58 1 -33 3 40
78 Czapiewska Joanna Szlachta 4 -52 3 -4 0 -43 1 -5
79 Czaja Artur Borucino 4 -55 0 -63 3 35 1 -27
80 Olszewski Sebastian Osłonino 4 -62 0 -59 3 -1 1 -2
81 Książek Gerard Borucino 4 -78 3 -7 1 -13 0 -58
82 Kuczkowski Karolina Wierzyca Pelplin 4 -93 0 -62 3 25 1 -56
83 Zieliński Dariusz KS Pelplin 3 -79 3 20 0 -53 0 -46
84 Dawidowski Zenon Nasz Dach Stężyca 3 -86 3 9 0 -38 0 -57
85 Kwidzyńska Halina Jedynka Kościerzyna 3 -127 0 -76 0 -56 3 5
86 Wróbel Hanna Jedynka Kościerzyna 2 -52 1 2 0 -56 1 2
87 Kirszenstein Rajmund Gniewiacy 2 -82 0 -42 1 -46 1 6
88 Hoppe Ewa UNIA Czarni Wejherowo 2 -174 1 -51 0 -80 1 -43
89 Gostkowski Leon Nasz Dach Stężyca 1 -69 0 -24 0 -51 1 6
90 Socha Kazimierz Borucino 1 -151 0 -52 1 -27 0 -72
91 Czapiewska Aleksandra Szlachta 1 -170 1 -26 0 -84 0 -60
92 Górecki Rajmund Gniewiacy 1 -171 1 -46 0 -49 0 -76
93 Wutkowski Józef Zamek - Gniew 0 -115 0 -38 0 -21 0 -56

 


 


 

Gościmy

Odwiedza nas 93 gości oraz 0 użytkowników.

20170312_133105_resize.jpg

Najbliższe Turnieje


19.10.2017  Borucino - Regionalna Liga Baski

26.10.2017  Borucino - Regionalna Liga Baśki

08.11.2017  Kościerzyna - Regionalna Liga Baśki

09.11.2017 Borucino - Regionalna Liga Baśki

12.11.2017  Łubiana - Polska Liga Baśki

16.11.2017 Borucino Regionalna Liga Baśki

18.11.2017  Stężyca - CZARNA Liga Baśki

21.11.2017  Kościerzyna - Regionalna Liga Baśki

23.11.2017 Borucino - Regionalna Liga Baśki



Używamy cookies, aby poprawić funkcjonalność naszej strony internetowej. Cookies wykorzystywane do poprawnego działania serwisu zostały już ustawione. Aby dowiedzieć się więcej na temat plików cookie, których używamy i jak je usunąć, czytaj TUTAJ.

Akceptuję cookies na tym portalu.

Dodatkowa informacja