Gniewska Liga Baśki

Czarna Liga Gniewska

Otwarte Turnieje Gniew

W Y N I K I

VI Otwartego Turnieju Baśki

o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin

 

10.06.2018

zwyciężcą turnieju został Bernard Piekański z drużyny As Pik III Chełmża, a najlepszą drużyną Alibi Kościerzyna w składzie - Andrzej Hapka, Ludwik Kurczyński, Adam Szczypior oraz Władysław Wilma.

 


       To już V edycja Otwartego Turniej Baśki o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin, która rozgrywany jest w domu kultury przez Koło Polskiego Stowarzyszenia Baśki w Gniewie.

W roku 2018r. do rywalizacji przystąpiło 64 graczy i 16 drużyn, którzy rywalizowali w sportowej wersji tradycyjnej karcianej kaszubskiej baśki. Rozegrano 5 tury gier po 32 rozdań, wg zasad czerwonej baśki z asem kier jako najstarszym trumfem.  

W klasyfikacji końcowej zawodów nagrodzono 6 najlepszych zawodników, 3 panie i 3 drużyny wręczając nagrody rzeczowe. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Dariusz Zieliński z drużyny Pelplinkowo II, kolejne miejsca na podium zajęli Andrzej Trochowski drużyny Pelplinkowo II a oraz Edward Kaliszewski z drużyny Hotel Zamek Gniew. Wyróżnieni zostali również Rajmund Górecki, Henryk Kloh i Ludwik Kurczyński.


W turnieju prowadzona była również klasyfikacja drużynowo, a trzy najlepsze drużyny zostały nagrodzone. Zwycięską drużyną został Hotel Zamek Gniew w składzie: Edward Kaliszewski, Ludwik Kurczyński, Kazimierz Rajski i Sławomir Dąbrowski. Drugie miejsce zajęła drużyna Borowiacy Chojnice, a trzecie drużyna NOWE.

 

VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin
VI Otwartego Tu...
VI Otwartego Turnieju Baśki  o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Pelplin

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE:

drużynowe:

 miejsce  Drużyna  suma +/-  suma pkt 1 rozdanie 2 rozdanie 3 rozdanie 4 rozdanie 5 rozdanie
+/- pkt stoli. +/- pkt stoli. +/- pkt stoli. +/- pkt stoli. +/- pkt stoli.
1 Hotel Zamek Gniew 497 84 117 20 152 20 69 18 80 14 79 12
2 Borowiacy Chojnice 173 72 -65 10 88 18 56 14 66 18 28 12
3 NOWE 138 67 -34 10 93 16 62 16 61 15 -44 10
4 "Ich Troje" Sztum 118 67 149 20 15 12 -75 7 -52 8 81 20
5 MEWA Gniew 180 66 84 16 -77 8 90 18 24 12 59 12
6 Pelplinkowo II 35 66 16 14 68 14 20 10 -156 10 87 18
7 IMPAS SZTUM 140 60 111 16 151 18 -79 8 -71 6 28 12
8 Orły Klawkowo -46 60 -1 14 -43 6 -47 12 45 18 0 10
9 Sporting Leźno -63 60 -7 12 -158 6 -2 12 138 18 -34 12
10 MAK-POL -34 58 0 14 -79 6 17 12 121 18 -93 8
11 Ewa + Trzech -221 55 -114 10 -122 10 57 14 2 11 -44 10
12 Zantyr Sztum -124 54 -17 8 3 16 -37 11 -68 5 -5 14
13 Pelplin II -75 52 -1 14 -73 10 -39 8 -10 10 48 10
14 Sztumianie - Sztum -231 52 -147 2 15 14 74 14 -37 12 -136 10
15 Pelplinkowo I -94 44 -7 6 10 8 -56 8 -89 8 48 14
16 ASY z Lipinek -273 43 -67 6 -40 10 -104 10 -51 9 -11 8


indywidualnie:

 miejsce  Nazwisko i imię  Drużyna  suma +/-  suma pkt 1 rozdanie 2 rozdanie 3 rozdanie 4 rozdanie 5 rozdanie
+/- pkt stoli. +/- pkt stoli. +/- pkt stoli. +/- pkt stoli. +/- pkt stoli.
1 Zielińki Dariusz Pelplinkowo II 179 28 32 6 54 6 12 4 55 6 26 6
2 Trochowski Andrzej Pelplinkowo I 196 24 45 4 56 6 22 6 -21 2 94 6
3 Kaliszewski Edward Hotel Zamek Gniew 148 22 55 6 83 6 -1 4 40 6 -29 0
4 Górecki Rajmund MEWA Gniew 131 22 44 6 21 4 -28 0 41 6 53 6
5 Kloh Henryk NOWE 94 22 56 6 27 4 7 4 -10 4 14 4
6 Kurczyński Ludwik Hotel Zamek Gniew 65 22 19 4 2 4 -21 4 45 6 20 4
7 Rajski Kazimierz Hotel Zamek Gniew 150 20 16 4 -1 4 75 6 34 2 26 4
8 Dąbrowski Sławomir Hotel Zamek Gniew 134 20 27 6 68 6 16 4 -39 0 62 4
9 Byczkowski Roman IMPAS SZTUM 106 20 81 6 45 6 -54 0 10 4 24 4
10 Maltz Mirosław Sporting Leźno 95 20 -16 2 -82 0 58 6 95 6 40 6
11 Smeja Marian "Ich Troje" Sztum 90 20 59 6 40 6 -16 0 -11 2 18 6
12 Dąbrowski Grzegorz MAK-POL 90 20 33 6 -35 2 55 6 71 6 -34 0
13 Schmitd Bogdan Pelplin II 90 20 6 4 -1 4 41 6 52 4 -8 2
14 Trześniewski Kazimierz Borowiacy Chojnice 64 20 48 6 40 6 -25 2 25 4 -24 2
15 Wutkowski Józef NOWE 61 20 -64 0 1 4 11 4 87 6 26 6
16 Kortas Franciszek Borowiacy Chojnice 59 20 -87 0 35 6 83 6 -7 4 35 4
17 Kołoszewski Jerzy "Ich Troje" Sztum 41 20 55 6 -13 2 -51 0 22 6 28 6
18 Mądry Kazimierz IMPAS SZTUM 93 18 9 4 57 4 40 6 -37 0 24 4
19 Gaweł Ryszard MEWA Gniew 71 18 7 4 -3 2 36 6 13 4 18 2
20 Rezmer Stanisław MEWA Gniew 71 18 50 6 -16 2 49 6 -2 2 -10 2
21 Kwidzyńska Halina Ewa + Trzech 70 18 -11 4 65 6 -14 2 56 6 -26 0
22 Wojcieszak Krzystof Borowiacy Chojnice 65 18 21 4 -13 2 16 4 57 6 -16 2
23 Jastruszewski Przemysław Sztumianie - Sztum 33 18 -69 0 -30 4 96 6 34 6 2 2
24 Faliszek Władysław Sztumianie - Sztum -3 18 -51 0 77 6 -14 4 -4 4 -11 4
25 Jendernal Ewa Ewa + Trzech -3 18 12 4 -103 0 37 4 17 4 34 6
26 Kulas Roman Orły Klawkowo -36 18 -65 0 -41 0 30 6 22 6 18 6
27 Felski Wiesław ASY z Lipinek 91 17 1 2 60 6 40 6 1 3 -11 0
28 Zwolenkiewicz Zbigniew Zantyr Sztum 7 17 -15 2 8 4 6 3 -10 2 18 6
29 Hintz Roman NOWE 63 16 7 4 90 6 -16 2 12 4 -30 0
30 Nowopolski Tadeusz MAK-POL 48 16 -12 2 11 2 -20 0 41 6 28 6
31 Antkiewicz Czesław Orły Klawkowo 28 16 23 4 32 4 -55 0 4 4 24 4
32 Felski Jerzy ASY z Lipinek 21 16 5 4 -1 2 19 4 -36 0 34 6
33 Szymkowiak Janusz Sporting Leźno 11 16 31 6 -31 0 -10 4 41 6 -20 0
34 Kołoszewska Ewa "Ich Troje" Sztum 47 15 38 6 -26 0 6 3 -28 0 57 6
35 Borzych Franciszek Orły Klawkowo -22 14 49 6 -36 0 50 6 -31 2 -54 0
36 Ossowski Tomasz Pelplinkowo II -27 14 17 4 -65 0 3 2 -36 2 54 6
37 Lubiński Andrzej Zantyr Sztum -37 14 0 2 24 6 -56 0 -22 0 17 6
38 Fierka Roman Zantyr Sztum -38 14 -15 2 41 6 -10 4 -37 0 -17 2
39 Słomiński Jan Borowiacy Chojnice -42 14 -47 0 26 4 -18 2 -9 4 6 4
40 Makowski Janusz MAK-POL -18 12 66 6 -23 0 5 4 2 2 -68 0
41 Okrój Hubert Sztumianie - Sztum -28 12 -1 2 -8 2 6 2 -14 2 -11 4
42 Piastowski Zbigniew Sporting Leźno -39 12 -29 0 52 6 5 2 -12 2 -55 2
43 Szewczyk Jakub Pelplinkowo II -42 12 -26 2 98 6 35 2 -142 0 -7 2
44 Nowak Henryk IMPAS SZTUM -50 12 -24 2 17 4 -52 0 -1 2 10 4
45 Beber Zbigniew "Ich Troje" Sztum -60 12 -3 2 14 4 -14 4 -35 0 -22 2
46 Jaśkiewicz Czesłąw Orły Klawkowo -74 12 -8 4 2 2 -72 0 50 6 -46 0
47 Kuczkowski Karolina Pelplinkowo II -75 12 -7 2 -19 2 -30 2 -33 2 14 4
48 Górski Zdzisław Pelplin II -107 12 9 6 -50 0 -59 0 25 6 -32 0
49 Szwichtenberg Jarosław Sporting Leźno -130 12 7 4 -97 0 -55 0 14 4 1 4
50 Katulski Marcin Pelplin II 4 10 -11 2 -16 2 -16 0 -39 0 86 6
51 Łączkowski Stefan IMPAS SZTUM -9 10 45 4 32 4 -13 2 -43 0 -30 0
52 Szewczyk Marian Pelplinkowo I -40 10 -35 0 -32 0 10 2 15 4 2 4
53 Katulski Łukasz Pelplin II -62 10 -5 2 -6 4 -5 2 -48 0 2 2
54 Makowski Leszek MAK-POL -154 10 -87 0 -32 2 -23 2 7 4 -19 2
55 Kluk Beata Ewa + Trzech -187 10 -48 2 -115 0 31 6 -43 0 -12 2
56 Szromowski Jan Zantyr Sztum -56 9 13 2 -70 0 23 4 1 3 -23 0
57 Kloh Kazimierz NOWE -80 9 -33 0 -25 2 60 6 -28 1 -54 0
58 Grudzień Teresa Ewa + Trzech -101 9 -67 0 31 4 3 2 -28 1 -40 2
59 Paluchowski Stanisław MEWA Gniew -93 8 -17 0 -79 0 33 6 -28 0 -2 2
60 Czarnojan Marek Pelplinkowo I -132 6 -32 0 -26 0 -55 0 -35 2 16 4
61 Niezgoda Ryszard ASY z Lipinek -223 6 -33 0 -69 0 ### 0 1 4 0 2
62 Gerhman Antoni Pelplinkowo I -118 4 15 2 12 2 -33 0 -48 0 -64 0
63 Leman Adam ASY z Lipinek -162 4 -40 0 -30 2 -41 0 -17 2 -34 0
64 Jastruszewski Piotr Sztumianie - Sztum -233 4 -26 0 -24 2 -14 2 -53 0 ### 0


 

Gościmy

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

20170312_133221_resize.jpg

Najbliższe Turnieje

 

15.08.2018 Wygoda Łączyńska - Polska Liga Baśki

05.09.2018 Kościerzyna - Liga regionalna

09.09.2018 Korne - Polska Liga Baśki



Nasi Przyjaciele

Używamy cookies, aby poprawić funkcjonalność naszej strony internetowej. Cookies wykorzystywane do poprawnego działania serwisu zostały już ustawione. Aby dowiedzieć się więcej na temat plików cookie, których używamy i jak je usunąć, czytaj TUTAJ.

Akceptuję cookies na tym portalu.

Dodatkowa informacja