Gniewska Liga Baśki

Czarna Liga Gniewska

Otwarte Turnieje Gniew

W Y N I K I

VII Turnieju Baśki

 o MIECZ KRÓLA JANA III SOBIESKIEGO

 

Turniej o Miecz Króla Jana III Sobieskiego jak co roku cieszył się dużym zainteresowaniem sympatyków sportowej gry karcianej "kaszubska baśka". 12 marca 2017 r. w zawodach wystartowało 106 zawodników. Na zdjęciu najlepsi zawodnicy w kategorii drużynowej - AS PIK II.

 

  To już siódmy Turniej Kaszubskiej Baśki o Miecz Króla Jana III Sobieskiego, który został rozegrany na  na Zamku w Gniewie. W zawodach uczestniczyło 106 zawodników i 27 drużyn, sympatyków sportowej tradycyjnie kaszubskiej gry karcianej. Uroczyste otwarcie turnieju nastąpiło na dziedzińcu zamkowym, gdzie wszyscy zawodnicy odśpiewali Hymn Baśkarzy. Turniej jak co roku organizowany jest przez Koło Polskiego Stowarzyszenia Baśki w Gniewie, zaangażowaniu Prezesa koła Grzegorza Dąbrowskiego oraz właściciela Hotelu Zamek Gniew i władz Gminy Gniew.  

106 zawodników rozegrało 4 rundy gier po 40 rozdań wg zasad tradycyjnej kaszubskiej baśki z asem kier jako najstarszym trumfem. 

 

Najlepszym zawodnikiem turnieju i zdobywcą głównej nagrody (wielkiego miecza Jana III Sobieskiego) został Przemysław Jastruszewski z drużyny Listonosze, kolejne miejsca na podium zajęli Tomasz Poleszak z drużyny Mak-POL Gniew i Leszek Staliński z drużyny Zantyr II Sztum.  Cała trójka najlepszych zawodników otrzymała pamiątkowe miecze oraz nagrody rzeczowe. Wyróżnieni zostali również kolejni zawodnicy, czwarty Henryk Nowak oraz piąty Tadeusz Nowopolski.

Nagrodzono również trzy najlepsze w zawodach panie. I tak najlepsza okazała się Karolina Kuczkowska, kolejne nagrodzone panie to Marta Ligmanowska i Elżbieta Kruk.

W turnieju prowadzona była również klasyfikacja drużynowa, gdzie trzy najlepsze drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi trofeami (miniaturki miecza). Zwycięską drużyną został AS PIK II w składzie: Jan Nowak, Czesław Dąbrowski, Henryk Ztorski i Edmund Kurzawski. Drugie miejsce zajęła drużyna Poznaniacy (Roman Michalak, Zenon Kulczyński, Mirosław Dalecki  Gwidon Biedrowski), a trzecie ASY Mikolajki (Włodzimierz Król, Józef Olak, Grzegorz Cichowski i Stefan Smoliński). Szczegółowe wyniki pod galerią poniżej.


 22 zdjęć:

TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12
TM 2017-03-12

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE:

drużynowe:

 miejsce  Drużyna  suma +/-  suma pkt 1 rozdanie 2 rozdanie 3 rozdanie 4 rozdanie
+/- pkt stoli. +/- pkt stoli. +/- pkt stoli. +/- pkt stoli.
1 AS PIK II 182 46 78 15 43 10 105 12 -44 9
2 Poznianiacy 424 43 51 8 191 14 53 9 129 12
3 ASY Mikołajki 190 43 69 9 82 13 100 15 -61 6
4 Orły Klawkowo 206 42 62 10 -13 5 172 18 -15 9
5 Pelplinkowo I 24 42 216 16 -192 8 -97 6 97 12
6 Bory Tucholskie 178 41 85 11 166 14 -49 7 -24 9
7 Listonosze -75 41 110 15 -110 7 -97 8 22 11
8 MAK-POL Gniew 212 40 -110 7 -9 11 53 6 278 16
9 Bociany 83 39,5 99 14 153 14 -104 3,5 -65 8
10 "Józki" Czermin 221 39 -48 7 111 12 81 11 77 9
11 "Ich Troje" Sztum 42 38 49 12 104 11 -146 6 35 9
12 Zantyr II Sztum 22 37,5 -53 6 47 13 -16 8,5 44 10
13 Hotel Zamek Gniew -141 37 119 16 -239 2 56 10 -77 9
14 Zantar Sztum 155 36 -64 5 48 9 110 10 61 12
15 AS PIK 4 190 35 302 14 -61 8 -112 3 61 10
16 Pieniążkowo -55 34 -212 5 45 7 90 11 22 11
17 Asy Kamień -118 33 -66 5 -208 1 1 11 155 16
18 ATOMY Gniew -144 33 -268 4 38 12 102 11 -16 6
19 Dziennik Bałtycki 113 32 -221 0 141 9 61 12 132 11
20 Brda Rytel 25 32 26 9 125 12 -94 5 -32 6
21 Jasna -177 32 40 12 35 9 -122 7 -130 4
22 Rajstan -177 32 94 12 -168 7 -34 8 -69 5
23 AS PIK 3 -291 32 40 11 -147 4 97 14 -281 3
24 AS PIK I -174 29 -112 3 -31 11 -18 8 -13 7
25 "ALIBI" Kościerzyna -260 26 24 7 -73 5 -118 7 -93 7
26 Wejher Wejherowo -426 21 -160 4 -18 9 -58 7 -190 1
27 Rezerwa 45 20 -81 3 23 3 52 6 51 8

 

indywidualne:

 miejsce  Nazwisko i imię  Drużyna  suma +/-  suma pkt 1 rozdanie 2 rozdanie 3 rozdanie 4 rozdanie
+/- pkt stoli. +/- pkt stoli. +/- pkt stoli. +/- pkt stoli.
1 Jastruszewski Przemysław Listonosze 162 19 37 5 59 5 18 4 48 5
2 Poleszak Tomasz MAK-POL Gniew 211 18 18 5 53 5 53 3 87 5
3 Staliński Leszek Zantyr II Sztum 184 15,5 24 5 81 5 -18 0,5 97 5
4 Nowak Henryk Dziennik Bałtycki 167 15 -82 0 160 5 60 5 29 5
5 Nowopolski Tadeusz Pieniążkowo 87 15 -74 0 29 5 94 5 38 5
6 Michalak Roman Poznianiacy 169 14 7 1 35 3 62 5 65 5
7 Rozkwitalski Andrzej Zantar Sztum 167 14 48 5 40 3 93 5 -14 1
8 Liana Łukasz Rezerwa 151 14 35 3 45 3 31 3 40 5
9 Wasiewicz Stanisław "Józki" Czermin 115 14 -28 1 27 3 31 5 85 5
10 Król Włodzimierz ASY Mikołajki 71 14 46 3 56 5 18 5 -49 1
11 Grzechulski Jan "Józki" Czermin 149 13 55 5 34 3 85 5 -25 0
12 Nowacki Jan AS PIK II 94 13 35 5 49 5 52 3 -42 0
13 Kołaszewski Jerzy "Ich Troje" Sztum 85 13 39 5 63 5 -4 2 -13 1
14 Szulc Roman Zantyr II Sztum 85 13 -35 0 31 5 82 5 7 3
15 Dąbrowski Czesław AS PIK II 79 13 -19 2 35 3 31 3 32 5
16 Kulczyński Zenon Poznianiacy 151 12 -6 1 94 5 16 3 47 3
17 Kuczkowska Karolina Pelplinkowo I 129 12 126 5 3 3 -53 1 53 3
18 Lorek Marian Orły Klawkowo 82 12 -7 1 -10 1 48 5 51 5
19 Gaweł Ryszard Jasna 67 12 35 3 46 5 6 3 -20 1
20 Kisielewski Marek Bory Tucholskie 53 12 40 5 66 5 -16 1 -37 1
21 Olak Józef ASY Mikołajki 34 12 15 3 43 5 18 4 -42 0
22 Paluchowski Stanisław Rajstan 29 12 -53 0 38 5 28 4 16 3
23 Malz Mirosław Bociany 50 11,5 8 3 38 5 -18 0,5 22 3
24 Rutka Marian AS PIK I 89 11 -19 2 -11 1 97 5 22 3
25 Borzych Franciszek Orły Klawkowo 73 11 84 5 -30 0 20 5 -1 1
26 Cichowski Grzegorz ASY Mikołajki 71 11 16 2 13 3 -16 1 58 5
27 Dąbrowski Sławomir Pieniążkowo 67 11 -84 0 17 1 51 5 83 5
28 Rzymski Roman AS PIK 4 63 11 32 5 51 5 -22 0 2 1
29 Zdziebłowski Ryszard "Ich Troje" Sztum 63 11 18 3 97 5 -87 0 35 3
30 Seidowski Jarosław Hotel Zamek Gniew 31 11 50 5 -65 0 48 5 -2 1
31 Gil Janusz AS PIK 4 31 11 36 3 7 3 -61 0 49 5
32 Faliszek Władysław Bociany 14 11 39 5 31 3 -33 0 -23 3
33 Skelnik Gerard Asy Kamień -11 11 -44 1 -71 0 33 5 71 5
34 Trochowski Andrzej Pelplinkowo I -95 11 9 3 -187 0 78 5 5 3
35 Makowski Leszek MAK-POL Gniew 193 10 -19 1 21 3 22 1 169 5
36 Słomiński Iwo ATOMY Gniew 132 10 8 1 -15 1 35 3 104 5
37 Dalecki Mirosław Poznianiacy 97 10 -12 1 88 5 -11 1 32 3
38 Pstrąg Kazimierz Brda Rytel 80 10 10 2 103 5 -2 3 -31 0
39 Winter Marek Bory Tucholskie 80 10 84 5 -9 1 -8 1 13 3
40 Fierecki Roman Zantar Sztum 80 10 -18 0 -44 0 121 5 21 5
41 Miszewski Zygmunt Brda Rytel 64 10 59 5 14 3 -12 1 3 1
42 Zatorski Henryk AS PIK II 59 10 20 3 -14 1 21 3 32 3
43 Spryszyński Wiesław Bociany 52 10 -11 1 89 5 19 3 -45 1
44 Grzybowski Roman Bory Tucholskie 32 10 -28 0 86 5 -56 0 30 5
45 Zieliński Dariusz Pelplinkowo I 27 10 84 5 -43 0 -63 0 49 5
46 Żmuda Trzebiatowski Dariusz Orły Klawkowo -2 10 -48 1 28 3 13 3 5 3
47 Tucholski Mirosław ATOMY Gniew -27 10 -78 0 23 5 83 5 -55 0
48 Katulski Marcin Listonosze -38 10 8 3 -28 1 -78 1 60 5
49 Kurzawski Edmund AS PIK II -50 10 42 5 -27 1 1 3 -66 1
50 Olejniczak Benedykt AS PIK 4 159 9 239 5 -80 0 21 3 -21 1
51 Smeja Marian Dziennik Bałtycki 130 9 -34 0 35 1 6 3 123 5
52 Kadukowski Florian AS PIK 3 60 9 17 3 -25 0 35 3 33 3
53 Kulas Roman Orły Klawkowo 53 9 33 3 -1 1 91 5 -70 0
54 Rajski Kazimierz Hotel Zamek Gniew 29 9 26 3 -10 1 -4 2 17 3
55 Badtke Andrzej Bory Tucholskie 13 9 -11 1 23 3 31 5 -30 0
56 Krajnik Zdzisław Brda Rytel 12 9 -63 0 23 3 -1 1 53 5
57 Gutkowski Jan "Ich Troje" Sztum 0 9 -2 3 -50 0 -43 1 95 5
58 Kozakiewicz Mariusz Wejher Wejherowo -15 9 -15 1 -9 3 30 5 -21 0
59 Ligmanowska Marta Pelplinkowo I -37 9 -3 3 35 5 -59 0 -10 1
60 Kaliszewski Edward Hotel Zamek Gniew -40 9 15 3 -54 1 -33 0 32 5
61 Głowienka Józef Asy Kamień -49 9 -9 0 -91 0 28 4 23 5
62 Soukup Tomasz Jasna -51 9 -3 3 1 3 1 3 -50 0
63 Kirszenstine Rajmund Rajstan -86 9 61 5 -136 0 10 3 -21 1
64 Bejger Sławomir AS PIK 3 -147 9 24 5 -26 3 -8 1 -137 0
65 Richert Eugeniusz Zantyr II Sztum 27 8 8 1 27 3 13 3 -21 1
66 Górecki Rajmind Rajstan -3 8 76 5 -41 1 -21 1 -17 1
67 Haber Krzysztof Jasna -44 8 -6 3 1 1 -46 1 7 3
68 Tietz Roman AS PIK 3 -105 8 20 2 -43 1 27 5 -109 0
69 Klohs Henryk ATOMY Gniew -111 8 -201 0 64 5 62 3 -36 0
70 Raniszewski Piotr Hotel Zamek Gniew -161 8 28 5 -110 0 45 3 -124 0
71 Byczkowski Roman Dziennik Bałtycki 67 7 -63 0 52 3 3 3 75 1
72 Biedrowski Gwidon Poznianiacy 7 7 62 5 -26 1 -14 0 -15 1
73 Szambowski Kazimierz Bociany -33 7 63 5 -5 1 -72 0 -19 1
74 Piekarski Jerzy "Józki" Czermin -38 7 -66 0 27 3 -3 1 4 3
75 Pranczke Marian Asy Kamień -49 7 -4 3 -45 0 -37 1 37 3
76 Hapka Andrzej "ALIBI" Kościerzyna -54 7 7 3 -42 0 -33 1 14 3
77 Szczypior Adam "ALIBI" Kościerzyna -80 7 -4 1 -10 1 27 5 -93 0
78 Poleszak Szymon MAK-POL Gniew -80 7 -80 0 -2 3 -7 1 9 3
79 Smoliński Stefan ASY Mikołajki 14 6 -8 1 -30 0 80 5 -28 0
80 Gołębiewski Jarosław Zantar Sztum 5 6 -61 0 58 3 -20 0 28 3
81 Kruk Elżbieta Asy Kamień -9 6 -9 1 -1 1 -23 1 24 3
82 Szewczyk Marian Listonosze -33 6 16 2 -30 1 16 3 -35 0
83 Grulkowski Maciej "ALIBI" Kościerzyna -44 6 62 3 -20 1 -81 1 -5 1
84 Pilecki Konstanty AS PIK I -58 6 0 1 35 5 -45 0 -48 0
85 Piekański Bernard AS PIK I -71 6 -33 0 -81 0 8 3 35 3
86 Leman Alojzy "ALIBI" Kościerzyna -82 6 -41 0 -1 3 -31 0 -9 3
87 Lubiński Andrzej Zantar Sztum -97 6 -33 0 -6 3 -84 0 26 3
88 Poznański Grzegorz AS PIK 3 -99 6 -21 1 -53 0 43 5 -68 0
89 Dąbrowski Kazimierz Pieniążkowo -106 6 19 5 -33 0 -68 0 -24 1
90 Linia Józef Rezerwa -106 6 -116 0 -22 0 21 3 11 3
91 Orłowski Leszek AS PIK I -134 6 -60 0 26 5 -78 0 -22 1
92 Łączkowski Stefan Listonosze -166 6 49 5 -111 0 -53 0 -51 1
93 Kopczyński Adam "Józki" Czermin -5 5 -9 1 23 3 -32 0 13 1
94 Pohl Jacek Wejher Wejherowo -23 5 15 3 -30 0 -4 1 -4 1
95 Kołoszewska Ewa "Ich Troje" Sztum -106 5 -6 1 -6 1 -12 3 -82 0
96 Makowski Janusz MAK-POL Gniew -112 5 -29 1 -81 0 -15 1 13 3
97 Tucholski Paweł ATOMY Gniew -138 5 3 3 -34 1 -78 0 -29 1
98 Kłoskowski Bogdan AS PIK 4 -63 4 -5 1 -39 0 -50 0 31 3
99 Sychowski Tadeusz Wejher Wejherowo -213 4 -116 0 20 3 -20 1 -97 0
100 Rezmer Stanisław Rajstan -117 3 10 2 -29 1 -51 0 -47 0
101 Klundzaw Jerz Brda Rytel -131 3 20 2 -15 1 -79 0 -57 0
102 Wesołowski Jerzy Jasna -149 3 14 3 -13 0 -83 0 -67 0
103 Sychowski Kazimierz Wejher Wejherowo -175 3 -44 0 1 3 -64 0 -68 0
104 Wudkowski Józef Pieniążkowo -103 2 -73 0 32 1 13 1 -75 0
105 Mądry Kazimierz Dziennik Bałtycki -251 1 -42 0 -106 0 -8 1 -95 0
106 Szaramowski Jan Zantyr II Sztum -274 1 -50 0 -92 0 -93 0 -39 1
 

Gościmy

Odwiedza nas 32 gości oraz 0 użytkowników.

20170312_133216_resize.jpg

Najbliższe Turnieje


19.10.2017  Borucino - Regionalna Liga Baski

26.10.2017  Borucino - Regionalna Liga Baśki

08.11.2017  Kościerzyna - Regionalna Liga Baśki

09.11.2017 Borucino - Regionalna Liga Baśki

12.11.2017  Łubiana - Polska Liga Baśki

16.11.2017 Borucino Regionalna Liga Baśki

18.11.2017  Stężyca - CZARNA Liga Baśki

21.11.2017  Kościerzyna - Regionalna Liga Baśki

23.11.2017 Borucino - Regionalna Liga Baśki



Nasi Przyjaciele

Używamy cookies, aby poprawić funkcjonalność naszej strony internetowej. Cookies wykorzystywane do poprawnego działania serwisu zostały już ustawione. Aby dowiedzieć się więcej na temat plików cookie, których używamy i jak je usunąć, czytaj TUTAJ.

Akceptuję cookies na tym portalu.

Dodatkowa informacja