Gniewska Liga Baśki

Czarna Liga Gniewska

Otwarte Turnieje Gniew



W Y N I K I

VI Otwarty Turniej

 o WIELKI TOPÓR KATA GNIEWSKIEGO na zdjęciu najlepsza drużyna turnieju  Sporting Leźno  - Jarosław Szwichtenberg, Zbigniew Pastowski, Janusz Szymkowiak i Mirosław Maltz oraz Prezes Koła w Gniewie Grzegorz Dąbrowski organizator i sędzia główny turnieju.

 


       Na zamku w Gniewie już po raz 6 Koło Polskiego Stowarzyszenia Baśki zorganizowało Otwarty Turniej o Wielki Topór Kata Gniewskiego. Na dziedzińcu zamkowym Prezes Grzegorz Dąbrowski uroczyście przywitał uczestników zawodów, odbyły się krótkie uroczystości otwarcia turnieju, a zawodnicy odśpiewali hymn baśkarzy.

W kolejnym roku 2016r. do rywalizacji o wielki topór przystąpiło 134 graczy i 34 drużyn, którzy rywalizowali w sportowej wersji tradycyjnej karcianej kaszubskiej baśki. Rozegrano 4 tury gier po 40 rozdań, wg zasad czerwonej baśki z asem kier jako najstarszym trumfem.  

W klasyfikacji końcowej zawodów nagrodzono 5 najlepszych zawodników, 3 panie i 3 drużyny wręczając pamiątkowe topory i nagrody rzeczowe. Najlepszym zawodnikiem turnieju i zdobywcą głównej nagrody wielkiego topora kata gniewskiego został Franciszek Kortas z drużyny Borowiacy Chojnice, kolejne miejsca na podium zajęli Roman Rzymski z drużyny AS PIK Chełmża, Halina Kwidzyńska z Kościerzyna II. Wyróżnieni zostali również Jarosław Szwichtenberg oraz Edmund Kawałka.

Nagrodzone zostały również 3 najlepsze zawodniczki turnieju Halina Kwidzyńska z drużyny Kościerzyna II, druga była Teresa Grudzień z Kościerzyny II i  Ewa Jendernal z drużyny EWA+Trzech.

W turnieju prowadzona była również klasyfikacja drużynowo, a trzy najlepsze drużyny zostały nagrodzone. Zwycięską drużyną został Sporting Leźno w składzie: Jarosław Szwichtenberg, Zbigniew Piastowski i Mirosław Malz. Drugie miejsce zajęła drużyna AS PIK Chełmża w składzie: Roman Rzymski, Jerzy Piankowski Jan Nowak i Bogdan Kłosowski, a trzecie Borowiacy Chojnice w składzie:  Franciszek Kortas, Kazimierz Narloch, Jan Słomiński i Kazimierz Trześniewski.

 

VI Turniej o Wi...
VI Turniej o Wielki Topór Kata Gniewskiego 20-11-2016r.
VI Turniej o Wi...
VI Turniej o Wielki Topór Kata Gniewskiego 20-11-2016r.
VI Turniej o Wi...
VI Turniej o Wielki Topór Kata Gniewskiego 20-11-2016r.
VI Turniej o Wi...
VI Turniej o Wielki Topór Kata Gniewskiego 20-11-2016r.
VI Turniej o Wi...
VI Turniej o Wielki Topór Kata Gniewskiego 20-11-2016r.
VI Turniej o Wi...
VI Turniej o Wielki Topór Kata Gniewskiego 20-11-2016r.
VI Turniej o Wi...
VI Turniej o Wielki Topór Kata Gniewskiego 20-11-2016r.
VI Turniej o Wi...
VI Turniej o Wielki Topór Kata Gniewskiego 20-11-2016r.
VI Turniej o Wi...
VI Turniej o Wielki Topór Kata Gniewskiego 20-11-2016r.
VI Turniej o Wi...
VI Turniej o Wielki Topór Kata Gniewskiego 20-11-2016r.
VI Turniej o Wi...
VI Turniej o Wielki Topór Kata Gniewskiego 20-11-2016r.
VI Turniej o Wi...
VI Turniej o Wielki Topór Kata Gniewskiego 20-11-2016r.
VI Turniej o Wi...
VI Turniej o Wielki Topór Kata Gniewskiego 20-11-2016r.
VI Turniej o Wi...
VI Turniej o Wielki Topór Kata Gniewskiego 20-11-2016r.
VI Turniej o Wi...
VI Turniej o Wielki Topór Kata Gniewskiego 20-11-2016r.
VI Turniej o Wi...
VI Turniej o Wielki Topór Kata Gniewskiego 20-11-2016r.
VI Turniej o Wi...
VI Turniej o Wielki Topór Kata Gniewskiego 20-11-2016r.
VI Turniej o Wi...
VI Turniej o Wielki Topór Kata Gniewskiego 20-11-2016r.
VI Turniej o Wi...
VI Turniej o Wielki Topór Kata Gniewskiego 20-11-2016r.
VI Turniej o Wi...
VI Turniej o Wielki Topór Kata Gniewskiego 20-11-2016r.
VI Turniej o Wi...
VI Turniej o Wielki Topór Kata Gniewskiego 20-11-2016r.

 

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE:

drużynowe:

 miejsce  Drużyna  suma +/-  suma pkt 1 rozdanie 2 rozdanie 3 rozdanie 4 rozdanie
+/- pkt stoli. +/- pkt stoli. +/- pkt stoli. +/- pkt stoli.
1 Sporting Leźno 340 53 70 14 102 12 -17 7 185 20
2 AS PIK Chełmża 257 49 165 15 159 16 63 12 -130 6
3 Borowiacy Chojnice 389 48,5 31 11 256 18 64 9,5 38 10
4 AS PIK III 348 47 -25 7 89 11 191 16 93 13
5 Kościerzyna II 336 47 32 9 207 18 -43 5 140 15
6 Alibi Kościerzyna 307 46 114 13 17 8 79 12 97 13
7 DZ-Bałtycki 57 43 31 10 44 13 -26 10 8 10
8 Energetyk Trzcianka -137 43 56 12 -133 9 -116 8 56 14
9 MAK-POL 47 41 87 12 -171 5 44 11 87 13
10 EWA + Trzech -1 40 26 13 -7 7 37 11 -57 9
11 Stężyca 81 39 -102 5 79 8 39 15 65 11
12 Rojstan -53 38 122 14 -125 4 30 14 -80 6
13 AS PIK IV 156 37 28 9 -66 5 61 9 133 14
14 Jasna 137 37 -166 5 80 6 109 12 114 14
15 Wejher Wejherowo 42 37 -15 9 -15 9 69 9 3 10
16 Bory Tuchola -17 36 -50 7 97 14 8 9 -72 6
17 AS PIK I 143 35 67 10 -117 6 287 15 -94 4
18 Brama Chojnic 34 33 -53 8 -144 1 144 16 87 8
19 Wieżyca Pelplin -42 33 -14 9 13 8 -112 6 71 10
20 "Józki" Czernin -29 32 -35 6 42 11 -100 5 64 10
21 ASY Mikołajczyk -101 32 19 11 46 9 -57 6 -109 6
22 Damroka Chmieln -64 31 -118 2 230 11 -74 11 -102 7
23 Tury Chojnice -99 31 -30 7 133 12 -133 3 -69 9
24 Hotel Zamek Gniew -140 31 59 12 -191 4 -16 8 8 7
25 Jedynka Kościerzyna -118 30 -31 7 -60 10 -24 9 -3 4
26 Chojny Chojnice -180 30 12 7 -44 10 -114 8 -34 5
27 "Jurki" Grudziądz 11 29 -93 5 66 8 -52 5 90 11
28 Brda Rytel -36 29 -29 8 -29 6 -68 2 90 13
29 Orły Klawkowo -210 28 90 13 -105 4 -56 8 -139 3
30 ATOMY Gniew -209 27,5 -18 10 -92 5 -15 7,5 -84 5
31 "Klimek" Grudziądz -250 26 50 8 -31 6 -98 5 -171 7
32 Zantyr II Sztum -346 25 -185 3 -128 8 -36 8 3 6
33 Bociany -405 24 -92 6 -118 9 -11 6 -184 3
34 "Nowsk" Rudno 3 17 55 6 18 5 -20 5 -50 1

 

indywidualne:

 miejsce  Nazwisko i imię  Drużyna  suma +/-  suma pkt 1 rozdanie 2 rozdanie 3 rozdanie 4 rozdanie
+/- pkt stoli. +/- pkt stoli. +/- pkt stoli. +/- pkt stoli.
1 Kortas Franciszek Borowiacy Chojnice 179 18 40 5 47 5 35 3 57 5
2 Rzymski Roman AS PIK Chełmża 139 18 37 5 54 5 28 3 20 5
3 Kwidzyńska Halina Kościerzyna II 156 16 71 5 13 3 27 3 45 5
4 Szwichtenberg Jarosław Sporting Leźno 144 16 54 5 48 5 4 1 38 5
5 Kawałka Edmund Energetyk Trzcianka 111 16 -8 3 -6 3 58 5 67 5
6 Narloch Kazimierz Borowiacy Chojnice 189 15 38 4 106 5 55 5 -10 1
7 Sosnowski Waldemar DZ-Bałtycki 82 15 23 5 72 5 -58 0 45 5
8 Wasiewicz Stanisław "Józki" Czernin 159 14 55 5 109 5 2 3 -7 1
9 Zatorski Henryk AS PIK IV 152 14 31 3 16 1 70 5 35 5
10 Klohs Henryk ATOMY Gniew 149 14 29 5 82 5 -7 1 45 3
11 Piastowski Zbigniew Sporting Leźno 110 14 64 5 -27 1 21 3 52 5
12 Poleszak Tomasz MAK-POL 104 14 38 4 96 5 -76 0 46 5
13 Górecki Rajmund Rojstan 95 14 12 3 40 3 31 5 12 3
14 Jastruszewski Piotr Jasna 93 14 67 5 3 3 -15 1 38 5
15 Kozakiewicz Mariusz Wejher Wejherowo 93 14 23 5 -22 1 38 3 54 5
16 Staliński Leszek Zantyr II Sztum 10 14 -11 3 16 5 1 3 4 3
17 Piankowski Jerzy AS PIK Chełmża 196 13 35 3 105 5 72 5 -16 0
18 Poznański Grzegorz AS PIK III 191 16 69 5 9 3 106 5 7 3
19 Smeja Marian DZ-Bałtycki 159 13 23 3 116 5 22 4 -2 1
20 Kadukowski Florian AS PIK I 88 13 75 5 0 3 31 5 -18 0
21 Dawidowski Zenon Stężyca 77 13 -42 0 14 3 32 5 73 5
22 Trochowski Andrzej Wieżyca Pelplin 74 13 -73 0 50 5 2 3 95 5
23 Partyka Ireneusz Tury Chojnice 65 13 68 5 67 5 -72 0 2 3
24 Szymkowiak Janusz Sporting Leźno 55 13 -72 0 84 5 19 3 24 5
25 Podsiadłowski Marek ASY Mikołajczyk 44 13 52 5 57 5 14 3 -79 0
26 Piełowski Janusz Alibi Kościerzyna 37 13 -48 0 5 3 34 5 46 5
27 Leman Alfons Alibi Kościerzyna 114 12 81 5 -17 1 -17 1 67 5
28 Hapka Andrzej Alibi Kościerzyna 93 12 3 3 22 3 27 3 41 3
29 Czaja Witold Stężyca 73 12 -22 1 -1 1 45 5 51 5
30 Tietz Roman AS PIK III 65 12 -42 1 21 3 23 3 63 5
31 Okrój Hubert EWA + Trzech 56 12 44 5 12 3 -18 1 18 3
32 Graś Krystian Energetyk Trzcianka 41 12 17 3 -7 3 -4 3 35 3
33 Dominowski Leon Bory Tuchola 39 12 39 5 -12 1 16 3 -4 3
34 Miotke Andrzej Damroka Chmieln 5 12 -24 1 111 5 -114 1 32 5
35 Faliszek Marcin Bociany 105 11 13 1 41 5 42 3 9 2
36 Soukup Tomasz Jasna 102 11 -94 0 35 3 111 5 50 3
37 Klunder Jerzy Brda Rytel 93 11 69 5 -25 1 -24 0 73 5
38 Gil Janusz AS PIK III 66 10 -59 0 107 5 40 5 -22 0
39 Pepliński Zdzisław Kościerzyna II 48 11 20 3 27 5 -4 1 5 2
40 Poleszak Szymon MAK-POL 37 11 24 3 -52 0 71 5 -6 3
41 Pilecki Konstanty AS PIK I 34 11 -14 3 11 3 74 5 -37 0
42 Wysocki Józef Chojny Chojnice 34 11 -49 0 42 5 53 5 -12 1
43 Jaśkiewicz Czesław Brama Chojnic 31 11 -6 3 -60 0 55 5 42 3
44 Kulas Roman Orły Klawkowo 18 11 30 5 -47 0 22 3 13 3
45 Grzybicki Adam Jedynka Kościerzyna 9 11 -39 0 21 5 22 4 5 2
46 Makowski Janusz MAK-POL -1 11 68 5 -107 0 0 3 38 3
47 Czapiewski Bogdan EWA + Trzech -23 11 43 5 -50 0 -4 3 -12 3
48 Nowacki Jan AS PIK Chełmża -47 11 39 3 14 5 8 3 -108 0
49 Sinicki Jerzy "Jurki" Grudziądz 110 10 17 3 13 1 -6 1 86 5
50 Kosznik Jan Kościerzyna II 105 10 -8 1 92 5 -28 1 49 3
51 Klatborowski Janusz "Klimek" Grudziądz 67 10 12 1 121 5 -28 1 -38 3
52 Kuling Jerzy Brama Chojnic 64 10 -40 1 6 1 40 5 58 3
53 Rekowski Jan Brda Rytel 58 10 24 3 -14 1 -12 1 60 5
54 Borzych Franciszek Orły Klawkowo 56 10 77 5 -36 0 61 5 -46 0
55 Sychowski Tadeusz Wejher Wejherowo 49 10 -21 1 -12 3 -20 1 102 5
56 Maltz Mirosław Sporting Leźno 31 10 24 4 -3 1 -61 0 71 5
57 Nowopolski Tadeusz "Nowsk" Rudno 27 10 35 3 -37 1 41 5 -12 1
58 Grudzień Teresa Kościerzyna II 27 10 -51 0 75 5 -38 0 41 5
59 Jendernal Ewa EWA + Trzech -3 10 -56 0 37 3 30 4 -14 3
60 Słomiński Iwo ATOMY Gniew -19 10 42 5 -16 0 58 5 -103 0
61 Ligmanowski Marek Wieżyca Pelplin -19 10 23 5 -34 0 -58 0 50 5
62 Cyborowski Roman Bory Tuchola -34 10 -80 0 63 5 44 5 -61 0
63 Słomiński Jan Borowiacy Chojnice 55 9,5 -26 1 88 5 -28 0,5 21 3
64 Olejniczak Benedykt AS PIK I 149 9 -10 1 -77 0 238 5 -2 3
65 Kuczkowska Karolina Brama Chojnic 64 9 26 3 -55 0 92 5 1 1
66 Szczypior Adam Alibi Kościerzyna 63 9 78 5 7 1 35 3 -57 0
67 Czapiewska Joanna Tury Chojnice 48 9 -7 1 52 3 -25 0 28 5
68 Pioch Józef Damroka Chmieln 34 9 -33 0 44 3 55 5 -32 1
69 Kuciak Zbigniew AS PIK III 26 9 7 1 -48 0 22 3 45 5
70 Badtke Andrzej Bory Tuchola 20 9 3 1 36 5 -54 0 35 3
71 Polh Jacek Wejher Wejherowo -36 9 6 3 -36 1 83 5 -89 0
72 Mroczek Wiesław "Józki" Czernin -44 9 -11 1 23 5 -56 0 0 3
73 Rezmer Stanisław Rojstan -61 9 15 3 -81 0 37 5 -32 1
74 Wutkowski Józef Hotel Zamek Gniew -112 9 16 5 -93 0 -39 1 4 3
75 Wesołowski Jerzy Jasna 78 8 -73 0 75 0 12 3 64 5
76 Jarentowski Roman Chojny Chojnice 56 8 74 5 -37 0 -21 0 40 3
77 Boczek Jan Hotel Zamek Gniew 30 8 30 3 -3 1 -31 1 34 3
78 Bejger Sławomir AS PIK IV 29 8 -14 1 -31 1 39 3 35 3
79 Smoliński Stefan ASY Mikołajczyk 16 8 -57 0 -36 0 16 3 93 5
80 Wróbel Hanna Jedynka Kościerzyna 14 8 64 5 -55 1 17 1 -12 1
81 Lipowski Mariusz "Klimek" Grudziądz 11 8 22 3 -8 1 -4 1 1 3
82 Kurzawski Edmund AS PIK IV -9 8 -43 1 9 3 -16 1 41 3
83 Kaliszewski Edward Hotel Zamek Gniew -21 8 15 3 5 3 -33 1 -8 1
84 Paluchowski Stanisław Rojstan -26 8 22 3 -20 1 -6 3 -22 1
85 Byczkowski Edmund DZ-Bałtycki -67 8 5 1 -16 3 -46 1 -10 3
86 Pałasz Jarosław Energetyk Trzcianka -173 8 32 3 -127 0 -91 0 13 5
87 Chistowski Andrzej Stężyca 30 7 -62 0 31 1 62 5 -1 1
88 Szewczyk Marian Jedynka Kościerzyna 6 7 -34 1 -18 1 30 4 28 1
89 Piekański Bernard AS PIK IV -16 7 54 4 -60 0 -32 0 22 3
90 Sychowski Kazimierz "Nowsk" Rudno -24 7 20 3 55 4 -61 0 -38 0
91 Kłosowski Bogdan AS PIK Chełmża -31 7 54 4 -14 1 -45 1 -26 1
92 Szmaglik Mirosław ASY Mikołajczyk -31 7 11 3 32 3 -42 0 -32 1
93 Kłosiński Henryk EWA + Trzech -31 7 -5 3 -6 1 29 3 -49 0
94 Grzechulski Jan "Józki" Czernin -32 7 -38 0 -49 1 -40 1 95 5
95 Kawski Franciszek "Jurki" Grudziądz -59 7 -46 1 125 5 -25 1 -113 0
96 Gaweła Ryszard Rojstan -61 7 73 5 -64 0 -32 1 -38 1
97 Cichosz Jan Stężyca -99 7 24 4 35 3 -100 0 -58 0
98 Wojniusz Zbigniew Energetyk Trzcianka -116 7 15 3 7 3 -79 0 -59 1
99 Strychalski Jan DZ-Bałtycki -117 7 -20 1 -128 0 56 5 -25 1
100 Montewski Jerzy "Jurki" Grudziądz 41 6 -30 0 -42 1 -25 0 138 5
101 Trześniewski Kazimierz Borowiacy Chojnice -34 6 -21 1 15 3 2 1 -30 1
102 Rajski Kazimierz Hotel Zamek Gniew -37 6 -2 1 -100 0 87 5 -22 0
103 Jastruszewski Przemysław Zantyr II Sztum -70 6 -80 0 21 3 -46 0 35 3
104 Górski Zdzisław Wieżyca Pelplin -89 6 12 3 -38 0 -5 3 -58 0
105 Jaworski Janusz "Klimek" Grudziądz -101 6 34 3 -28 0 6 3 -113 0
106 Wenderski Bogdan Chojny Chojnice -135 6 -19 1 80 5 -162 0 -34 0
107 Żmuda Trzebiatowski Dariusz Orły Klawkowo -140 6 35 3 27 3 -117 0 -85 0
108 Faliszek Władysław Bociany -221 6 55 5 -119 0 -7 1 -150 0
109 Wica Stefan Damroka Chmieln 26 5 0 1 99 3 -63 0 -10 1
110 Dąbrowski Kazimierz Bory Tuchola -42 5 -12 1 10 3 2 1 -42 0
111 Pukas Jerzy "Jurki" Grudziądz -81 6 -34 1 -30 1 4 3 -21 1
112 Czapiewska Aleksandra Tury Chojnice -92 5 -25 1 -15 1 4 3 -56 0
113 Makowski Leszek MAK-POL -93 5 -43 0 -108 0 49 3 9 2
114 Szulc Roman Zantyr II Sztum -110 5 -28 0 -82 0 48 5 -48 0
115 Białk Grzegorz Damroka Chmieln -129 5 -61 0 -24 0 48 5 -92 0
116 Kosecki Alfons Chojny Chojnice -135 5 6 1 -129 0 16 3 -28 1
117 Czarnojan Marek Wieżyca Pelplin -8 4 24 1 35 3 -51 0 -16 0
118 Napieralski Bogusław Wejher Wejherowo -64 4 -23 0 55 4 -32 0 -64 0
119 Tuszkowski Józef Brda Rytel -93 4 -72 0 6 3 18 1 -45 0
120 Pstrąg Kazimierz Brda Rytel -94 4 -50 0 4 1 -50 0 2 3
121 Szafek Roman Bociany -107 4 -20 0 -19 3 -27 1 -41 0
122 Lorek Mariusz Orły Klawkowo -144 1 -52 0 -49 1 -22 0 -21 0
123 Czapiewski Krzysztof Tury Chojnice -120 4 -66 0 29 3 -40 0 -43 1
124 Olak Józef ASY Mikołajczyk -130 4 13 3 -7 1 -45 0 -91 0
125 Haber Krzysztof Jasna -136 4 -66 0 -33 0 1 3 -38 1
126 Grzybicka Aleksandra Jedynka Kościerzyna -147 4 -22 1 -8 3 -93 0 -24 0
127 Nielek Józef Brama Chojnic -125 3 -33 1 -35 0 -43 1 -14 1
128 Spryszyński Wiesław Bociany -182 3 -140 0 -21 1 -19 1 -2 1
129 Kopczyński Adam "Józki" Czernin -112 2 -41 0 -41 0 -6 1 -24 1
130 Rutka Marian AS PIK I -128 2 16 1 -51 0 -56 0 -37 1
131 Tucholski Mirosław ATOMY Gniew -128 2 -54 0 -35 0 -38 1 -1 1
132 Ciernicki Wojciech "Klimek" Grudziądz -227 2 -18 1 -116 0 -72 0 -21 1
133 Tucholski Paweł ATOMY Gniew -211 1,5 -35 0 -123 0 -28 0,5 -25 1
134 Stelmach Krzystof Zantyr II Sztum -240 0 -66 0 -83 0 -39 0 -52 0
 

Gościmy

Odwiedza nas 151 gości oraz 0 użytkowników.

20170312_133115_resize.jpg

Najbliższe Turnieje


19.10.2017  Borucino - Regionalna Liga Baski

26.10.2017  Borucino - Regionalna Liga Baśki

08.11.2017  Kościerzyna - Regionalna Liga Baśki

09.11.2017 Borucino - Regionalna Liga Baśki

12.11.2017  Łubiana - Polska Liga Baśki

16.11.2017 Borucino Regionalna Liga Baśki

18.11.2017  Stężyca - CZARNA Liga Baśki

21.11.2017  Kościerzyna - Regionalna Liga Baśki

23.11.2017 Borucino - Regionalna Liga Baśki



Nasi Przyjaciele

Używamy cookies, aby poprawić funkcjonalność naszej strony internetowej. Cookies wykorzystywane do poprawnego działania serwisu zostały już ustawione. Aby dowiedzieć się więcej na temat plików cookie, których używamy i jak je usunąć, czytaj TUTAJ.

Akceptuję cookies na tym portalu.

Dodatkowa informacja