Gniewska Liga Baśki

Czarna Liga Gniewska

Otwarte Turnieje Gniew



VI Otwarty Turniej o Miecz Jana III Sobieskiego

na Zamku w Gniewie

na zdjęciu najlepsi zawodnicy turnieju w Gniewie, w środku Edmund Kaliszewski z drużyny Hotel - Zamek Gniew zwycięzca turnieju i zdobywca głównej nagrody Miecza Króla Jana III Sobieskiego, po prawej Jerzy Piankowski, który zajął drugie miejsce, a po lewej w imieniu trzeciego na podium Zygmunta Miszewskiego nagrodę odebrał kapitan drużyny Sławomir Dąbrowski.


  Wdniu 28 lutego na Zamku w Gniewie odbył się już szósty turniej o Miecz Jana III Sobieskiego, w którym uczestniczyło 143 zawodników i 36 drużyn, sympatyków sportowej tradycyjnie kaszubskiej gry karcianej. Uroczyste otwarcie turnieju nastąpiło na dziedzińcu zamkowym, gdzie wszyscy zawodnicy odśpiewali Hymn Baśkarzy. Turniej co roku organizowany jest przez Koło Polskiego Stowarzyszenia Baśki w Gniewie, zaangażowaniu Prezesa koła Grzegorza Dąbrowskiego oraz właściciela Hotelu Zamek Gniew i władz Gminy Gniew.  

143 zawodników rozegrało 4 rundy gier po 40 rozdań wg zasad tradycyjnej kaszubskiej baśki z asem kier jako najstarszym trumfem. 

 

Najlepszym zawodnikiem turnieju i zdobywcą głównej nagrody (wielkiego miecza Jana III Sobieskiego) został Edmund Kaliszewski z drużyny Hotel-Zamek Gniew, kolejne miejsca na podium zajęli Jerzy Piankowski z drużyny As Pik II i Zygmunt Miszewski z drużyny Pieniążkowo Sopot. Cała trójka najlepszych zawodników otrzymała pamiątkowe miecze oraz nagrody rzeczowe. Wyróżnionych zostało jeszcze kolejnych trzech  najlepszych zawodników czwarty Roman Tietz, Roman Hintz i Ryszard Wożniczka.

Nagrodzono również trzy najlepsze w zawodach panie. I tak najlepsza okazała się Ewelina Tucholska, która po raz pierwszy uczestniczyła w zawodach na Zamku w Gniewie. Kolejne nagrodzone panie to Ewa Kołaszewska i Aleksandra Czapiewska.

W turnieju prowadzona była również klasyfikacja drużynowa, gdzie trzy najlepsze drużyny zostały nagrodzone pamiątkowymi trofeami (miniaturki miecza). Zwycięską drużyną został Energetyk Trzcianka w składzie: Krystian Graś, Ryszard Młynarek, Jarosław Pałasz i Zbigniew Wojniusz. Drugie miejsce zajęła drużyna Alibi Kościerzyna (Janusz Piełowski, Alfons Leman, Adam Szczypior i Andrzej Hapka), a trzecie Marwoje Gdańsk (Ryszard Woźniczka, Wojciech Duraj, Mirosław Kuczyński i Andrzej Bronk). Szczegółowe wyniki pod galerią poniżej.

W zawodach przyznano również nagrody specjalne dla :

 - dla najmłodszego uczestnika.

 - oraz prawie najstarszego uczestnika.

 

   31 zdjęć:

 

2016-02-28
2016-02-28
2016-02-28
2016-02-28

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE:

drużynowe:

 miejsce  Drużyna  suma +/-  suma pkt 1 rozdanie 2 rozdanie 3 rozdanie 4 rozdanie
+/- pkt stol. +/- pkt stol. +/- pkt stol. +/- pkt stol.
1 Energetyk Trzcianka 542 54 142 14 171 15 68 12 161 13
2 Alibi Kościerzyna 304 51 65 12 57 14 49 11 133 14
3 Marwoje Gdańsk 218 50 1 11 81 16 234 18 -98 5
4 Orły Klawkowo 65 47 -46 6 235 20 -71 9 -53 12
5 Hotel-Zamek Gniew 205 45 -83 8 109 12 151 14 28 11
6 Byki Chojnice  280 44 -14 7 284 18 162 15 -152 4
7 Zyntyr II Sztum 144 44 165 14 -124 4 181 16 -78 10
8 Mak-Pol Gniew 253 43 150 14 -59 6 -18 9 180 14
9 Borowiacy Chojnice 197 42 21 11 -12 9 133 12 55 10
10 Wejher Wejherowo 129 41,5 3 9 -49 7 -3 7,5 178 18
11 "Klimek" Grudziądz 125 41 120 16 -105 5 12 10 98 10
12 As Pik III 121 41 61 11 6 12 95 12 -41 6
13 Jasna 237 39 -60 3 114 14 101 11 82 11
14 Tury Chojnice 98 39 52 8 78 14 -18 7 -14 10
15 As Pik I Chełmrza 106 38 47 12 -138 6 171 14 26 6
16 Ich Troje Sztum -6 38 56 11 -13 9 -27 9 -22 9
17 Torotrans Chojnice 38 37 -65 6 2 9 21 9 80 13
18 Bociany 1 36,5 37 9 20 7 -210 3,5 154 17
19 As Pik II 35 35 -57 7 95 7 -114 7 111 14
20 Pieniążkowo -14 34 -80 6 57 10 -3 9 12 9
21 Sól Wieliczka -19 32 86 13 59 10 -36 6 -128 3
22 Sami Swoi -126 32 -18 6 -179 4 -43 8 114 14
23 ATOMY Gniew -413 32 45 10 -271 4 -34 9 -153 9
24 MIR - WO 96 31 -12 9 -53 2 83 8 78 12
25 Warmiacy 45 31 -78 6 21 9 148 12 -46 4
26 Kontra Siln 28 31 128 13 -137 1 56 9 -19 8
27 Jantar Rytel -67 31 79 12 -11 9 -2 7 -133 3
28 Pelplin-KOWO -93 31 -98 5 93 13 -73 6 -15 7
29 Dziennki Bałtycki -257 29 38 11 56 11 -156 6 -195 1
30 Sporting Leźno -244 28 -117 5 54 10 -103 6 -78 7
31 Unia Kwawkowo -125 27 -40 7 -47 5 -84 7 46 8
32 As Pik 4 -202 27 -110 5 13 8 22 9 -127 5
33 Zyntyr Sztum -308 26 -55 8 -86 4 -151 7 -16 7
34 "Józki" -288 24 -77 7 -13 9 -186 3 -12 5
35 GOK Mikołajki Pomorski -321 22 -158 4 -15 8 -133 3 -15 7
36 Listonosze Sztum -394 19 -27 7 -193 3 -137 3 -37 6

 

indywidualne:

 miejsce  Nazwisko i imię  Drużyna  suma +/-  suma pkt 1 rozdanie 2 rozdanie 3 rozdanie 4 rozdanie
+/- pkt stol. +/- pkt stol. +/- pkt stol. +/- pkt stol.
1 Kaliszewski Edmunt Hotel-Zamek Gniew 203 18 16 3 90 5 66 5 31 5
2 Piankowski Jerzy As Pik II 199 18 47 5 111 5 -12 3 53 5
3 Miszewski Zygmunt Pieniążkowo 244 16 45 3 139 5 41 5 19 3
4 Tietz Roman As Pik I Chełmrza 204 16 -25 1 61 5 71 5 97 5
5 Hintz Roman Byki Chojnice  189 16 35 3 88 5 31 5 35 3
6 Woźniczka Ryszard Marwoje Gdańsk 147 16 75 5 8 3 80 5 -16 3
7 Piełowski Janusz Alibi Kościerzyna 86 16 55 5 18 5 8 3 5 3
8 Kulas Roman Orły Klawkowo 73 16 81 5 39 5 -73 1 26 5
9 Graś Krystian Energetyk Trzcianka 200 15 67 5 63 5 5 3 65 2
10 Dukas Jerzy "Klimek" Grudziądz 197 15 35 3 -11 2 103 5 70 5
11 Młynarek Ryszard Energetyk Trzcianka 183 14 6 1 114 5 14 3 49 5
12 Marszalewski Roman Warmiacy 176 14 53 3 9 3 76 5 38 3
13 Leman Alfons Alibi Kościerzyna 168 14 -16 1 53 5 10 3 121 5
14 Neńca Ryszard Torotrans Chojnice 162 14 -7 1 23 3 36 5 110 5
15 Partyka Ireneusz Tury Chojnice 161 14 44 3 29 5 -4 1 92 5
16 Pohl Jacek Wejher Wejherowo 136 14 35 5 11 3 10 1 80 5
17 Duraj Wojciech Marwoje Gdańsk 131 14 34 5 43 5 37 3 17 1
18 Pałasz Jarosław Energetyk Trzcianka 127 14 52 5 40 5 42 3 -7 1
19 Poleszak Szymon Mak-Pol Gniew 122 14 75 5 -36 1 50 5 33 3
20 Borzych Franciszek Orły Klawkowo 80 14 -12 1 50 5 14 3 28 5
21 Czapiewski Kacper Sól Wieliczka 55 14 5 3 35 5 49 5 -34 1
22 Słupecki Zygmunt Zyntyr II Sztum 133 13 86 5 -43 0 23 3 67 5
23 Rybakowski Tadeusz "Klimek" Grudziądz 127 13 49 5 -34 0 34 5 78 3
24 Kurzawski Edmund As Pik III 70 13 -45 0 37 5 60 5 18 3
25 Tucholska Ewelina ATOMY Gniew 39 13 26 5 -78 0 16 3 75 5
26 Staliński Leszek Zyntyr II Sztum 11 13 30 3 -73 0 41 5 13 5
27 Szymański Jerz Byki Chojnice  165 12 14 3 44 3 119 5 -12 1
28 Soukup Tomasz Jasna 111 12 -27 0 48 5 7 2 83 5
29 Kuczyński Mirosław Marwoje Gdańsk 71 12 -1 1 34 5 59 5 -21 1
30 Szewczyk Marian Pelplin-KOWO 50 12 -3 3 44 5 5 3 4 1
31 Charek Marek Borowiacy Chojnice 38 12 13 3 30 5 -26 1 21 3
32 Kortas Franciszek Borowiacy Chojnice 37 12 0 3 6 3 47 5 -16 1
33 Gałązka Szczepan Kontra Siln 35 12 -4 3 -31 1 22 3 48 5
34 Sychowski Kazimierz Wejher Wejherowo -67 11,5 -9 3 -7 3 -75 0,5 24 5
35 Górecki Rajmund  Sami Swoi 101 11 96 5 -63 0 33 3 35 3
36 Piastowski Zbigniew Sporting Leźno 98 11 27 3 109 5 -56 0 18 3
37 Makowski Janusz Mak-Pol Gniew 86 11 32 3 20 3 -36 0 70 5
38 Faliszek Władysław Bociany 67 11 47 3 47 3 -72 0 45 5
39 Lipowski Mirosław MIR - WO 48 11 49 5 -60 0 54 3 5 3
40 Wojniusz Zbigniew Energetyk Trzcianka 32 11 17 3 -46 0 7 3 54 5
41 Szczypior Adam Alibi Kościerzyna 29 11 39 5 -22 1 -43 0 55 5
42 Żmuda-Trzebiatowski Darek Orły Klawkowo 14 11 -90 0 103 5 38 5 -37 1
43 Lubiński Andrzej Zyntyr Sztum -9 11 48 5 -22 1 21 5 -56 0
44 Nowopolski Tadeusz Bociany -19 11 15 3 -44 0 -11 3 21 5
45 Boczek Jan Hotel-Zamek Gniew -49 11 -77 0 22 5 -4 3 10 3
46 Trześniewski Kazimierz Borowiacy Chojnice 97 10 -73 0 -40 0 134 5 76 5
47 Haber Krzysztof Jasna 97 10 45 3 23 3 -6 1 35 3
48 Poleszak Tomasz Mak-Pol Gniew 86 10 90 5 -12 1 -34 1 42 3
49 Kawski Franciszek MIR - WO 80 10 1 3 21 1 31 3 27 3
50 Kołaszewska Ewa Ich Troje Sztum 79 10 46 3 -22 1 20 3 35 3
51 Czarnojan Marek Pelplin-KOWO 77 10 -14 1 65 5 30 3 -4 1
52 Szwichtenberg Janusz Sporting Leźno 38 10 -21 1 50 5 -16 1 25 3
53 Nowakcki Stefan As Pik III 37 10 33 3 55 5 -36 1 -15 1
54 Tucholski Mirosław ATOMY Gniew 36 10 1 1 1 3 65 5 -31 1
55 Rajski Kazimierz Hotel-Zamek Gniew 26 10 17 5 8 1 -7 1 8 3
56 Hapka Andrzej Alibi Kościerzyna 21 10 -13 1 8 3 74 5 -48 1
57 Zdziebłowski Ryszard Ich Troje Sztum 3 10 48 5 -29 2 61 3 -77 0
58 Wasiewicz Adam "Józki" 0 10 -80 0 51 5 -77 0 106 5
59 Kuling Jerzy Torotrans Chojnice -9 10 -79 0 49 5 -17 0 38 5
60 Antkiewicz Stanisław Kontra Siln -17 10 77 5 -67 0 48 5 -75 0
61 Smeja Marian Ich Troje Sztum -72 10 -47 0 56 5 -102 0 21 5
62 Pokojski Adam Unia Kwawkowo 51 9 -7 1 3 3 96 5 -41 0
63 Rekowski Jan Jantar Rytel 46 9 17 3 12 3 -3 1 20 2
64 Czapiewski Krzysztof Tury Chojnice 40 9 8 1 35 3 -55 0 52 5
65 Donarski Kazimierz As Pik III 24 9 20 3 -57 0 67 5 -6 1
66 Szulc Roman Zyntyr II Sztum 22 9 63 5 -1 1 35 3 -75 0
67 Sychowski Tadeusz Wejher Wejherowo 21 9 -38 0 -8 1 51 5 16 3
68 Gaweł Ryszard Kontra Siln 10 9 55 5 -39 0 -14 1 8 3
69 Wesołowski Jerzy Jasna 6 9 -54 0 45 3 11 3 4 3
70 Ktosowski Bogdan As Pik III -10 9 53 5 -29 2 4 1 -38 1
71 Smoliński Stefan Zyntyr II Sztum -22 9 -14 1 -7 3 82 5 -83 0
72 Czapiewska Aleksandra Tury Chojnice -30 9 -13 1 4 3 41 5 -62 0
73 Klunder Jerzy Jantar Rytel -31 9 42 5 2 3 -48 0 -27 1
74 Sinicki Jerzy "Klimek" Grudziądz -35 9 22 5 32 3 -63 0 -26 1
75 Liana Łukasz Bociany -5 8,5 -18 0 20 3 -75 0,5 68 5
76 Szymanski Jan Byki Chojnice  44 8 -7 1 69 5 7 2 -25 0
77 Wojcieszak Krzysztof Borowiacy Chojnice 25 8 81 5 -8 1 -22 1 -26 1
78 Richert Edward Jasna 23 8 -24 0 -2 3 89 5 -40 0
79 Pstrąg Kazimierz Jantar Rytel 9 8 35 3 -39 0 72 5 -59 0
80 Kołaszewski Jerzy Ich Troje Sztum -16 8 9 3 -18 1 -6 3 -1 1
81 Poznański Grzegorz As Pik II -33 8 -21 1 -21 1 8 3 1 3
82 Nowak Bartłomiej Dziennki Bałtycki -34 8 -99 0 61 5 35 3 -31 0
83 Grabowski Edward As Pik 4 -38 8 -14 3 -21 1 47 3 -50 1
84 Makowski Leszek Mak-Pol Gniew -41 8 -47 1 -31 1 2 3 35 3
85 Byczkowski Roman Dziennki Bałtycki -43 8 84 5 27 3 -100 0 -54 0
86 Olak Józef GOK Mikołajki Pomorski -46 8 -88 0 -22 3 11 2 53 3
87 Kuciak Zbigniew As Pik I Chełmrza -51 8 18 5 -69 0 35 3 -35 0
88 Gołębiewski Jarosław Zyntyr Sztum -53 8 26 3 -35 1 -51 1 7 3
89 Dąbrowski Sławomir Pieniążkowo -57 8 -80 0 48 5 30 3 -55 0
90 Rezmer Stanisław Sami Swoi -64 8 -41 0 -113 0 48 5 42 3
91 Nowak Henryk Dziennki Bałtycki -112 8 73 5 14 3 -122 0 -77 0
92 Karnowski Tadeusz Byki Chojnice  -118 8 -56 0 83 5 5 3 -150 0
93 Bronk Andrzej Marwoje Gdańsk -131 8 -107 0 -4 3 58 5 -78 0
94 Kozakiewicz Mariusz Wejher Wejherowo 39 7 15 1 -45 0 11 1 58 5
95 Łangowski Andrzej Torotrans Chojnice 29 7 -24 0 -14 1 40 3 27 3
96 Czapiewski Paweł Sól Wieliczka 7 7 44 5 1 1 -34 0 -4 1
97 Napieralski Bogdan Pieniążkowo 5 7 38 3 -40 0 -17 1 24 3
98 Czapiewski Bogdan Sól Wieliczka 0 7 48 5 8 1 -29 0 -27 1
99 Pilecki Konstanty As Pik II -3 7 -67 0 35 1 -47 1 76 5
100 Kryszewski Tomasz Warmiacy -5 7 -56 0 17 3 39 3 -5 1
101 Zatorski Henryk As Pik I Chełmrza -6 7 -5 1 -29 1 56 5 -28 0
102 Gajkowski Stanisław "Józki" -14 7 -15 1 35 3 16 3 -50 0
103 Gik Janusz As Pik 4 -21 7 -5 1 68 5 2 1 -86 0
104 Kadukowski Florian As Pik 4 -37 7 -79 0 -13 1 44 5 11 1
105 Okładowski Lech As Pik I Chełmrza -41 7 59 5 -101 0 9 1 -8 1
106 Trzyński Eugeniusz Unia Kwawkowo -42 7 43 5 8 1 -49 1 -44 0
107 Kalinowski Józef GOK Mikołajki Pomorski -51 7 12 3 35 3 -69 0 -29 1
108 Czapiewska Joanna Tury Chojnice -73 7 13 3 10 3 0 1 -96 0
109 Moczyński Władysław Sami Swoi -87 7 0 1 17 3 -89 0 -15 3
110 Kurczyński Ludwik Hotel-Zamek Gniew 25 6 -39 0 -11 1 96 5 -21 0
111 Pokojska Ludwika Unia Kwawkowo -40 6 -10 1 -35 1 -15 1 20 3
112 Pieckowicz Piotr Bociany -42 6 -7 3 -3 1 -52 0 20 2
113 Kawski Marek MIR - WO -46 6 -60 0 -45 0 -14 1 73 5
114 Tomczyk Piotr Warmiacy -47 6 -104 0 23 3 51 3 -17 0
115 Strąg Kazimierz Listonosze Sztum -53 6 32 3 -42 0 -54 0 11 3
116 Paluszowski Stanisław Sami Swoi -76 6 -73 0 -20 1 -35 0 52 5
117 Grzechulski Jan "Józki" -83 6 54 5 -26 1 -77 0 -34 0
118 Żmuda_trzebiatowski Zygmunt Orły Klawkowo -102 6 -25 0 43 5 -50 0 -70 1
119 Cysewski Józef Torotrans Chojnice -144 6 45 5 -56 0 -38 1 -95 0
120 Jastruszewski Przemysław Listonosze Sztum 17 5 -32 1 -27 0 11 2 65 2
121 Mądry Kazimierz Dziennki Bałtycki -68 5 -20 1 -46 0 31 3 -33 1
122 Krejnik Zdzisław Jantar Rytel -91 5 -15 1 14 3 -23 1 -67 0
123 Gerhman Antoni Pelplin-KOWO -93 5 -69 0 -49 0 -30 0 55 5
124 Rutkowski Zygmunt Unia Kwawkowo -94 5 -66 0 -23 0 -116 0 111 5
125 Okrój Hubert As Pik 4 -106 5 -12 1 -21 1 -71 0 -2 3
126 Szymkowiak Janusz Sporting Leźno -158 5 -80 0 -58 0 79 5 -99 0
127 Tucholswki Paweł ATOMY Gniew -212 5 -3 1 -165 0 -50 1 6 3
128 Ciernicki Wojciech MIR - WO 14 4 -2 1 31 1 12 1 -27 1
129 Kowalski Krzysztof Warmiacy -79 4 29 3 -28 0 -18 1 -62 0
130 Czapiewski Kazimierz Sól Wieliczka -81 4 -11 0 15 3 -22 1 -63 0
131 Tanslau Roman GOK Mikołajki Pomorski -91 4 -13 1 -17 0 -62 0 1 3
132 Trochowski Andrzej Pelplin-KOWO -127 4 -12 1 33 3 -78 0 -70 0
133 Fierecki Roman Zyntyr Sztum -135 4 -57 0 -9 1 -101 0 32 3
134 Jastruszewski Piotr Listonosze Sztum -164 4 -42 0 9 3 -97 0 -34 1
135 Jaworski Janusz "Klimek" Grudziądz -164 4 14 3 -92 0 -62 0 -24 1
136 Podsiadłowski Marek Listonosze Sztum -194 4 15 3 -133 0 3 1 -79 0
137 Słomiński Iwo ATOMY Gniew -276 4 21 3 -29 1 -65 0 -203 0
138 Rozkwitalski Adam Zyntyr Sztum -111 3 -72 0 -20 1 -20 1 1 1
139 Król Włodzimierz GOK Mikołajki Pomorski -133 3 -69 0 -11 2 -13 1 -40 0
140 Dąbrowski Kazimierz Pieniążkowo -206 3 -83 0 -90 0 -57 0 24 3
141 Szutkowski Piotr As Pik II -128 2 -16 1 -30 0 -63 0 -19 1
142 Malz Mirosław Sporting Leźno -222 2 -43 1 -47 0 -110 0 -22 1
143 Kopczyński Adam "Józki" -191 1 -36 1 -73 0 -48 0 -34 0
 

Gościmy

Odwiedza nas 152 gości oraz 0 użytkowników.

20170312_133221_resize.jpg

Najbliższe Turnieje


19.10.2017  Borucino - Regionalna Liga Baski

26.10.2017  Borucino - Regionalna Liga Baśki

08.11.2017  Kościerzyna - Regionalna Liga Baśki

09.11.2017 Borucino - Regionalna Liga Baśki

12.11.2017  Łubiana - Polska Liga Baśki

16.11.2017 Borucino Regionalna Liga Baśki

18.11.2017  Stężyca - CZARNA Liga Baśki

21.11.2017  Kościerzyna - Regionalna Liga Baśki

23.11.2017 Borucino - Regionalna Liga Baśki



Nasi Przyjaciele

Używamy cookies, aby poprawić funkcjonalność naszej strony internetowej. Cookies wykorzystywane do poprawnego działania serwisu zostały już ustawione. Aby dowiedzieć się więcej na temat plików cookie, których używamy i jak je usunąć, czytaj TUTAJ.

Akceptuję cookies na tym portalu.

Dodatkowa informacja