Gniewska Liga Baśki

Czarna Liga Gniewska

Otwarte Turnieje Gniew

Aktualności koła Gniew



W Y N I K I

V Otwarty Turniej

 o WIELKI TOPÓR KATA GNIEWSKIEGO na zdjęciu zawodnicy zwycięskiej drużyny Gniew - Hotel Zamek - Jan Boczek, Ludwik Kurczyński, Kazimierz Rajski i Edmund Kaliszewski oraz Prezes Koła w Gniewie Grzegorz Dąbrowski organizator i sędzia główny turnieju.

 


       Na zamku w Gniewie już po raz piąty Koło Polskiego Stowarzyszenia Baśki zorganizowało Otwarty Turniej o Wielki Topór Kata Gniewskiego. Na dziedzińcu zamkowym Prezes Grzegorz Dąbrowski uroczyście przywitał uczestników zawodów, odbyły się krótkie uroczystości otwarcia turnieju, a zawodnicy odśpiewali hymn baśkarzy.

Z roku na rok turniej cieszy się większym zainteresowaniem i w 2015r. do rywalizacji o wielki topór przystąpiło rekordowa liczba zawodników 151 graczy i 38 drużyn, którzy rywalizowali w sportowej wersji tradycyjnej karcianej kaszubskiej baśki. Rozegrano 4 tury gier po 40 rozdań, wg zasad czerwonej baśki z asem kier jako najstarszym trumfem.  

W klasyfikacji końcowej zawodów nagrodzono 10 najlepszych zawodników, 3 panie i 3 drużyny wręczając pamiątkowe topory i nagrody rzeczowe. Najlepszym zawodnikiem turnieju i zdobywcą głównej nagrody wielkiego topora kata gniewskiego został Jan Boczek z drużyny Gniew - Hotel Zamek, kolejne miejsca na podium zajęli Iwo Słomski z drużyny Atomy - Gniew, Ewa Jendernal z Alibi PUB Kościerzyna. Wyróżnieni zostali również Dariusz Żmuda-Trzebiatowski, Janusz Klajborowski, Tomasz Soukup, Sławomir Dąbrowski, Zbigniew Piastowski, Jerzy Wesołowski i Józef Pieńczewski.

Nagrodzone zostały również 3 najlepsze zawodniczki turnieju Ewa Jendernal z drużyny Alibi Pub Kościerzyna, druga była Halina Kwidzyńska z Kościerzyny II i  Aleksandra Czapiewska z drużyny Tury Chojnice.

W turnieju prowadzona była również klasyfikacja drużynowo, a trzy najlepsze drużyny zostały nagrodzone. Zwycięską drużyną został Gniew - Hotel Zamek w składzie: Jan Boczek, Ludwik Kurczyńsk, Kazimierz Rajski i Edmund Kaliszewskii. Drugie miejsce zajęła drużyna "Klimek" Grudziądz w składzie: Janusz Klajborowski, Dariusz Plecyng, Janusz Jaworski i Jerzy Siwicki, a trzecie Pieniążkowo w składzie:  Sławomir Dąbrowski, Tadeusz Kreft, Kazimierz Dąbrowski i Roman Hinc.


W zawodach przyznano również nagrody specjalne dla :

- najmłodszego zawodnika Pawła Czapiewskiego.

 - najstarszego uczestnika Jana Kosznika.

 - najlepszy zawodnik młodzieżowy Szymona Poleszaka.

 

26 zdjęć:

2015-11-22
2015-11-22
2015-11-22
2015-11-22
 

 

Wyniki szczegółowe:

 Drużynowe

 miejsce  Drużyna  suma +/-  suma pkt 1 rozdanie 2 rozdanie 3 rozdanie 4 rozdanie
+/- pkt stoli. +/- pkt stoli. +/- pkt stoli. +/- pkt stoli.
1 Gniew - Hotel Zamek 410 53 173 16 69 13 126 13 42 11
2 "Klimek" Grudziądz 376 50 -4 8 232 20 106 10 42 12
3 Pieniążkowo 344 50 197 18 80 12 -38 9 105 11
4 Jasna 318 50 -47 3 151 16 38 13 176 18
5 Łoza Chełmża 483 45 310 14 -107 3 146 16 134 12
6 Orły Klawkowo 93 45 -145 8 120 14 94 11 24 12
7 MIR-WO 260 44 148 14 53 11 -34 5 93 14
8 AS PIK I - Chełmża 117 43 115 12 77 12 -11 9 -64 10
9 Zantyr II Sztum 305 42 111 11 35 8 4 11 155 12
10 Alibi PUB Kościerzyna 175 41 120 13 49 11 -52 9 58 8
11 Rajstan 222 40 25 11 52 12 -32 3 177 14
12 AS Pik II -15 40 -41 7 -8 13 53 14 -19 6
13 Kościerzyna II 5 39,5 111 14 -143 3,5 -39 9 76 13
14 Byki Chojnice -11 39 -56 8 -132 2 92 13 85 16
15 Champion Gdańsk -34 39 -4 11 -2 10 -48 8 20 10
16 TURY CHOJNICE 12 38 -60 9 88 14 31 10 -47 5
17 Łoza - Chełmża 2 -29 37 -16 9 23 9 61 12 -97 7
18 Zantyr Sztum -32 36 -89 7 90 13 -115 4 82 12
19 ATOMY - Gniew -144 36 -116 7 -45 10 -50 10 67 9
20 Sól Wieliczka 94 35 11 7 101 11 16 9 -34 8
21 Warmiacy Działdowo -150 35 -33 8 -166 4 136 16 -87 7
22 "ICH TROJE" -21 34 99 14 -53 5 -74 6 7 9
23 Borowiacy Chojnice -190 34 -89 8 -16 10 35 11 -120 5
24 MAK-POL Gniew 13 33 48 8 -86 4 25 12 26 9
25 Wejher Wejherowo -1 33 40 10 -154 2 209 12 -96 9
26 Pelplin I -20 33 -59 4 -5 10 39 11 5 8
27 Brama Chonic -74 32 -63 3 26 8 -230 8 193 13
28 Listonosze -146 32 -84 7 -120 3 -44 8 102 14
29 Energetyk Trzcianka -331 32 37 13 -51 10 -118 4 -199 5
30 Dziennik Bałtyki -48 30 -137 6 87 12 -49 3 51 9
31 Pelplin II -149 30 -141 3 39 10 61 11 -108 6
32 Chojny Chojnice -269 30 -265 3 90 13 129 13 -223 1
33 Unia Klawkowo -53 28 -20 9 -95 3 156 10 -94 6
34 AS PIK 3 -49 27 -25 7 53 9 -28 7 -49 4
35 Jantar Rytel -281 24 -67 6 4 8 -124 6 -94 4
36 Józki -350 22,5 18 12 -11 6,5 -170 1 -187 3
37 Sami Swoi -72 18 124 9 -134 0 -96 1 34 8
38 Asy Liniewo -268 15 -32 5 -70 6 -75 2 -91 2

 

Indywidualne

 

 miejsce  Nazwisko i imię  Drużyna  suma +/-  suma pkt 1 rozdanie 2 rozdanie 3 rozdanie 4 rozdanie
+/- pkt stoli. +/- pkt stoli. +/- pkt stoli. +/- pkt stoli.
1 Boczek Jan Gniew - Hotel Zamek 269 20 56 5 25 5 102 5 86 5
2 Słomski Iwo ATOMY - Gniew 186 18 -15 3 37 5 77 5 87 5
3 Jendernal Ewa Alibi PUB Kościerzyna 176 18 35 3 65 5 27 5 49 5
4 Żmuda-Trzebiatowski Dariusz Brama Chonic 275 16 14 1 41 5 125 5 95 5
5 Klajborowski Janusz "Klimek" Grudziądz 176 16 58 3 19 5 51 3 48 5
6 Soukup Tomasz Jasna 170 16 -8 1 80 5 32 5 66 5
7 Dąbrowski Sławomir Pieniążkowo 155 16 31 5 30 3 13 3 81 5
8 Piastowski Zbigniew Champion Gdańsk 134 16 76 5 20 3 21 5 17 3
9 Wesołowski Jerzy Jasna 98 16 -8 1 38 5 40 5 28 5
10 Pieńczewski Józef Łoza - Chełmża 2 97 16 22 3 4 3 40 5 31 5
11 Lipowski Mirosław MIR-WO 77 15 66 5 21 5 -37 0 27 5
12 Szluc Roman Zantyr II Sztum 201 14 66 5 16 3 65 3 54 3
13 Napieczawski Sławomir Wejher Wejherowo 149 14 64 5 2 1 35 3 48 5
14 Klawski Wojciech MIR-WO 129 14 46 5 35 3 -14 1 62 5
15 Jastruszewski Piotr Listonosze 116 14 12 3 26 3 81 5 -3 3
16 Rekowski Jan Jantar Rytel 109 14 44 3 30 3 27 5 8 3
17 Plecyng Dariusz "Klimek" Grudziądz 106 14 54 5 31 5 34 3 -13 1
18 Olejniczak Benedykt Łoza Chełmża 102 14 32 3 3 1 38 5 29 5
19 Marszelewski Roman Warmiacy Działdowo 86 14 44 5 -22 1 54 5 10 3
20 Smoliński Stefan Jasna 86 14 -6 1 56 5 -11 3 47 5
21 Paluchowski Stanisław Rajstan 81 14 29 5 19 3 -30 1 63 5
22 Charek Marek Borowiacy Chojnice -25 14 20 5 -20 3 24 5 -49 1
23 Gliniecki Sylwester Łoza Chełmża 243 13 245 5 -89 0 13 3 74 5
24 Rzymski Roman AS PIK 3 141 13 -40 0 33 5 84 5 64 3
25 Szymkowiak Janusz Champion Gdańsk 136 13 105 5 -15 3 52 3 -6 2
26 Kreft Tadeusz Pieniążkowo 128 13 70 5 31 3 -48 0 75 5
27 Tietz Roman AS PIK I - Chełmża 97 13 46 3 -24 1 56 5 19 4
28 Zynda Franciszek Byki Chojnice 87 13 66 5 -47 0 12 3 56 5
29 Okrój Hubert Alibi PUB Kościerzyna 69 13 56 5 55 5 -6 3 -36 0
30 Graś Krystian Energetyk Trzcianka 49 13 1 3 27 5 2 1 19 4
31 Kurczyński Ludwik Gniew - Hotel Zamek 41 13 41 3 -39 0 32 5 7 5
32 Gradowski Józef Chojny Chojnice 32 13 -59 3 60 5 73 5 -42 0
33 Pokojski Adam Unia Klawkowo 136 12 88 5 1 1 37 3 10 3
34 Szymański Jan Byki Chojnice 124 12 42 3 -25 1 123 5 -16 3
35 Kwidzyńska Halina Kościerzyna II 110 12 -19 1 38 3 63 5 28 3
36 Rajski Kazimierz Gniew - Hotel Zamek 96 12 15 3 54 5 35 3 -8 1
37 Poleszak Szymon MAK-POL Gniew 93 12 60 5 35 3 3 3 -5 1
38 Dąbrowski Kazimierz Pieniążkowo 90 12 83 5 28 5 -13 1 -8 1
39 Czapiewski Krzysztof TURY CHOJNICE 85 12 12 3 66 5 -6 1 13 3
40 Gołębiewski Jarosław Zantyr Sztum 50 12 -45 1 55 5 12 3 28 3
41 Kuciak Zbigniew AS Pik II 40 12 -26 1 1 3 13 3 52 5
42 Okłowski Lech AS PIK I - Chełmża 28 12 -13 3 54 5 0 3 -13 1
43 Borzych Franciszek Orły Klawkowo 12 12 5 3 4 3 41 5 -38 1
44 Smeja Marian Dziennik Bałtyki 136 11 -30 1 78 5 -15 0 103 5
45 Lorek Mariusz Orły Klawkowo 102 11 -118 0 106 5 79 3 35 3
46 Staliński Lech Zantyr II Sztum 79 11 80 5 31 3 -103 0 71 3
47 Czapiewska Aleksandra TURY CHOJNICE 74 11 0 1 24 4 43 5 7 1
48 Jaworowski Janusz "Klimek" Grudziądz 67 11 -42 0 89 5 -19 1 39 5
49 Czapiewski Paweł Sól Wieliczka 64 11 -11 1 -10 2 55 3 30 5
50 Szutkowski Piotr AS PIK I - Chełmża 63 11 46 3 35 3 -47 0 29 5
51 Poznański Grzegorz AS Pik II 39 11 44 3 14 5 8 3 -27 0
52 Jaśkiewicz Czesław Orły Klawkowo 26 11 -61 0 1 3 42 3 44 5
53 Kosznik Jan Kościerzyna II 20 11 30 5 -18 0 -62 1 70 5
54 Czapiewska Joanna TURY CHOJNICE 6 11 58 5 17 5 -10 1 -59 0
55 Kulas Roman Orły Klawkowo -47 11 29 5 9 3 -68 0 -17 3
56 Grudzień Teresa Kościerzyna II -79 11 6 3 -106 0 0 3 21 5
57 Kirszenstin Rajmund Rajstan 107 10 8 3 -23 1 44 1 78 5
58 Gliniecki Zenon Łoza Chełmża 102 10 55 5 7 1 15 3 25 1
59 Kozakiewicz Mariusz Wejher Wejherowo 86 10 -34 1 -11 1 136 5 -5 3
60 Stupecki Zygmunt Zantyr II Sztum 74 10 12 1 9 1 29 5 24 3
61 Kortas Franciszek Borowiacy Chojnice 73 10 15 3 27 3 -13 1 44 3
62 Kawski Marek MIR-WO 56 10 18 3 7 1 29 3 2 3
63 Ligmanowski Marek Pelplin II 48 10 -11 1 17 3 -15 1 57 5
64 Trochowski Andrzej Pelplin I 40 10 48 3 14 3 -39 1 17 3
65 Zwolenkiewicz Zbigniew Zantyr Sztum 39 10 82 5 -54 0 -52 0 63 5
66 Kołoszewska Ewa "ICH TROJE" 29 10 22 3 -24 1 15 3 16 3
67 Lubiński Andrzej Zantyr Sztum 17 10 -44 1 60 5 -8 1 9 3
68 Wenderski Bogdan Chojny Chojnice -15 10 -35 0 38 5 63 5 -81 0
69 Grzechulski Jan Józki -25 10 58 5 106 5 -89 0 -100 0
70 Kuling Jerzy Brama Chonic 70 9 -35 0 20 1 4 3 81 5
71 Górecki Rajmund Rajstan 62 9 -18 0 38 5 -7 1 49 3
72 Tomczyk Piotr Warmiacy Działdowo 50 9 37 3 -58 0 62 3 9 3
73 Siwicki Jerzy "Klimek" Grudziądz 27 9 -74 0 93 5 40 3 -32 1
74 Szewczyk Marian Pelplin I 20 9 -47 0 17 3 46 5 4 1
75 Zdziebłowski Ryszard "ICH TROJE" 19 9 72 5 -44 1 -22 0 13 3
76 Czapiewski Kazimierz Sól Wieliczka -8 9 -11 2 -8 1 7 3 4 3
77 Ossowski Tomasz Pelplin II -16 9 -39 1 19 3 74 5 -70 0
78 Szambowski Kazimierz Sami Swoi -16 9 35 3 -50 0 -21 1 20 5
79 Hinc Roman Pieniążkowo -29 9 13 3 -9 1 10 5 -43 0
80 Kucharzewski Zbigniew Łoza - Chełmża 2 -34 9 -102 0 60 5 35 3 -27 1
81 Grabowski Edward AS Pik II -47 9 4 3 -82 0 31 5 0 1
82 Tucholski Mirosław ATOMY - Gniew -57 9 35 3 31 5 -102 0 -21 1
83 Lenckowski Lech Warmiacy Działdowo -92 9 -62 0 -15 3 25 5 -40 1
84 Nowak Bartłomiej Dziennik Bałtyki 73 8 105 5 -8 1 -12 1 -12 1
85 Strzałkowski Grzegorz Łoza Chełmża 36 8 -22 1 -28 1 80 5 6 1
86 Czapiewski Kacper Sól Wieliczka 28 8 34 3 91 5 -52 0 -45 0
87 Kaliszewski Edmund Gniew - Hotel Zamek 4 8 61 5 29 3 -43 0 -43 0
88 Piankowski Jerzy Łoza - Chełmża 2 -2 8 58 5 -2 1 -20 1 -38 1
89 Podsiadłowski Marek Listonosze -6 8 -119 0 -43 0 45 3 111 5
90 Gerhman Antoni Pelplin I -7 8 -13 1 24 4 -23 0 5 3
91 Makowski Janusz MAK-POL Gniew -27 8 -24 1 -16 1 -8 3 21 3
92 Kadukowski Florian AS Pik II -47 8 -63 0 59 5 1 3 -44 0
93 Jażdzewski Stanisław Byki Chojnice -55 8 -48 0 -57 0 23 5 27 3
94 Gutkowski Jan "ICH TROJE" -63 8 56 5 -39 0 -107 0 27 3
95 Strąg Kazimierz Listonosze -113 8 1 3 -44 0 -85 0 15 5
96 Faliszek Władysław Champion Gdańsk -154 8 -189 0 10 3 -34 0 59 5
97 Czapiewski Bogdan Sól Wieliczka 10 7 -1 1 28 3 6 3 -23 0
98 Wróbel Teresa Asy Liniewo -5 7 22 1 13 3 -34 1 -6 2
99 Kołaszewski Jerzy "ICH TROJE" -6 7 -51 1 54 3 40 3 -49 0
100 Wilamowski Zbigniew AS PIK 3 -23 7 77 5 -3 1 -43 1 -54 0
101 Poleszak Tomasz MAK-POL Gniew -27 7 31 1 -60 0 -5 3 7 3
102 Rezmer Stanisław Rajstan -28 7 6 3 18 3 -39 0 -13 1
103 Richert Eugeniusz Zantyr II Sztum -49 7 -47 0 -21 1 13 3 6 3
104 Zatorski Henryk AS PIK I - Chełmża -71 7 36 3 12 3 -20 1 -99 0
105 Trześniewski Kazimierz Borowiacy Chojnice -119 7 -94 0 -20 1 44 5 -49 1
106 Pałasz Jarek Energetyk Trzcianka -142 7 43 5 -77 0 -63 1 -45 1
107 Kopczyński Adam Józki -72 6,5 48 5 -57 0,5 -18 0 -45 1
108 Bucholc Marian Unia Klawkowo 28 6 2 1 -39 0 129 5 -64 0
109 Jędrzejewski Jerzy Asy Liniewo 10 6 40 3 4 3 -9 0 -25 0
110 Dunajski Bogdan Sami Swoi -10 6 18 3 -36 0 -27 0 35 3
111 Hapka Andrzej Alibi PUB Kościerzyna -23 6 87 5 -68 0 -11 1 -31 0
112 Makowski Leszek MAK-POL Gniew -26 6 -19 1 -45 0 35 3 3 2
113 Kosecki Alfred Chojny Chojnice -54 6 -58 0 11 3 96 3 -103 0
114 Zieliński Dariusz Pelplin II -64 6 -49 0 -12 1 50 5 -53 0
115 Czarnojan Marek Pelplin I -73 6 -47 0 -60 0 55 5 -21 1
116 Mrózek Ryszard Brama Chonic -97 6 -11 2 -38 1 -83 0 35 3
117 Wojniusz Zbigniew Energetyk Trzcianka -107 6 45 5 -58 0 -38 1 -56 0
118 Byczkowski Roman Dziennik Bałtyki -117 6 -140 0 46 5 19 1 -42 0
119 Młynarek Ryszard Energetyk Trzcianka -131 6 -52 0 57 5 -19 1 -117 0
120 Tucjolski Paweł ATOMY - Gniew -138 6 -104 0 -64 0 32 5 -2 1
121 Pstrąg Kazimierz Jantar Rytel -155 6 -70 0 47 5 -97 0 -35 1
122 Szmagliński Marek Byki Chojnice -167 6 -116 0 -3 1 -66 0 18 5
123 Pepliński Zdzisław Kościerzyna II -46 5,5 94 5 -57 0,5 -40 0 -43 0
124 Latosiński Marek MIR-WO -2 5 18 1 -10 2 -12 1 2 1
125 Pilecki Konstanty AS PIK 3 -6 5 -8 1 42 3 -31 0 -9 1
126 Pokojska Ludwika Unia Klawkowo -28 5 18 3 -7 1 -9 1 -30 0
127 Sychowski Tadeusz Wejher Wejherowo -78 5 46 3 -99 0 1 1 -26 1
128 Ligmanowska Marta Pelplin II -117 5 -42 1 15 3 -48 0 -42 1
129 Nowak Henryk Dziennik Bałtyki -140 5 -72 0 -29 1 -41 1 2 3
130 Trzciński Eugeniusz Unia Klawkowo -189 5 -128 0 -50 1 -1 1 -10 3
131 Haber Krzysztof Jasna -36 4 -25 0 -23 1 -23 0 35 3
132 Szczypior Adam Alibi PUB Kościerzyna -47 4 -58 0 -3 1 -62 0 76 3
133 Krzyżyński Jerzy Łoza - Chełmża 2 -90 4 6 1 -39 0 6 3 -63 0
134 Fierka Roman Zantyr Sztum -138 4 -82 0 29 3 -67 0 -18 1
135 Partyka Ireneusz TURY CHOJNICE -153 4 -130 0 -19 0 4 3 -8 1
136 Polhl Jacek Wejher Wejherowo -158 4 -36 1 -46 0 37 3 -113 0
137 Moczyński Władysław Sami Swoi -46 3 71 3 -48 0 -48 0 -21 0
138 Miszewski Zygmunt Jantar Rytel -65 3 30 3 -23 0 -49 0 -23 0
139 Piekarski Jerzy Józki -99 3 -21 1 -34 1 -24 0 -20 1
140 Nielek Józef Borowiacy Chojnice -119 3 -30 0 -3 3 -20 0 -66 0
141 Tucholska Ewelina ATOMY - Gniew -135 3 -32 1 -49 0 -57 0 3 2
142 Gajtkowski Stanisław Józki -154 3 -67 1 -26 0 -39 1 -22 1
143 Kryszkiewicz Tomasz Warmiacy Działdowo -194 3 -52 0 -71 0 -5 3 -66 0
144 Gostomski Zenon Asy Liniewo -116 2 -10 1 -53 0 -6 1 -47 0
145 Jastruszewski Przemysław Listonosze -143 2 22 1 -59 0 -85 0 -21 1
146 Kozłowski Jan Champion Gdańsk -150 2 4 1 -17 1 -87 0 -50 0
147 Bejger Sławomir AS PIK 3 -161 2 -54 1 -19 0 -38 1 -50 0
148 Tyszkowski Józef Jantar Rytel -170 1 -71 0 -50 0 -5 1 -44 0
149 Wysocki Józef Chojny Chojnice -232 1 -113 0 -19 0 -103 0 3 1
150 Pieńczewski Łukasz Brama Chonic -322 1 -31 0 3 1 -276 0 -18 0
151 Kniter Benedykt Asy Liniewo -157 0 -84 0 -34 0 -26 0 -13 0
 

Gościmy

Odwiedza nas 495 gości oraz 0 użytkowników.

20170312_131255_resize.jpg

Najbliższe Turnieje

 

06.12.2017 Kościerzyna - Regionalna Liga Baśki

07.12.2017 Borucino - Regionalna Liga Baśki

09.12.2017  Stężyca - CZARNA Liga Baśki

14.12.2017 Borucino - Regionalna Liga Baśki

19.12.2017 Kościerzyna - Regionalna Liga Baśki

21.12.2017 Borucino - Regionalna Liga Baśki



Nasi Przyjaciele

Używamy cookies, aby poprawić funkcjonalność naszej strony internetowej. Cookies wykorzystywane do poprawnego działania serwisu zostały już ustawione. Aby dowiedzieć się więcej na temat plików cookie, których używamy i jak je usunąć, czytaj TUTAJ.

Akceptuję cookies na tym portalu.

Dodatkowa informacja